آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » عوارض جانبی سوزاندن مو با لیزر

عوارض جانبی سوزاندن مو با لیزر

لیزر موهای زائد هم مانند دیگر روش های قشنگی عوارض مخصوص به خود را دارد. کسانی که به لیزر موهای زائد خود میپردازند

عوارض جانبی سوزاندن مو با لیزر

لیزر موهای زائد هم مانند دیگر روش های قشنگی عوارض مخصوص به خود را دارد. کسانی که به لیزر موهای زائد خود میپردازند قبل از اینکار باید مزاج خود را در نظر بگیرند. نظر  سمیه ذاکری متخصص طب سنتی ایرانی را در مورد علل ایجاد موهای زائد پرسیده ایم. از نظر وی ایجاد موی زائد، ریزش مو و پرپشتی و کم پشتی آن بستگی به مزاج افراد متفاوت دارد.

یک متخصص طب ایرانی گفت: اگر به مو به عنوان راهی جهت دفع مواد زائد بدن نگاه کنیم, متوجه خواهیم شد که لیزر و سوزاندن مو چه عوارضی در پی خواهد داشت؛ این کار باعث حبس دوده در بدن و ایجاد سوء مزاج در بافتی می شود که مو از آن می رویید.

عوارض جانبی سوزاندن مو با لیزر

سمیه ذاکری با بیان اینکه از نظر طب سنتی کشور عزیزمان ایران “مو” از جنس دخان یا دود است که از اخلاط بر جا می ماند، اظهار کرد: این امر ربطی به سودا ندارد مثل دوده ای که داخل لوله بخاری های نفتی قدیمی می بست، مو هم دوده و جزو فضولات هضم سلولی است.

وی افزود: اگر به مو به عنوان راهی جهت دفع مواد زائد بدن نگاه کنیم, متوجه خواهیم شد که لیزر و سوزاندن مو چه عوارضی در پی خواهد داشت؛ این کار باعث حبس دوده در بدن و ایجاد سوء مزاج در بافتی می شود که مو از آن می رویید.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: انجام لیزر جهت موهای زائد صورت موجب بروز خشکی و در دراز مدت لکه های تیره پوست صورت خواهد شد, اگر خیلی ناچار به انجام لیزر هستید, بهتر است پاکسازی مزاج قبل از لیزر انجام شود.

لیزر موهای زائد هم مانند دیگر روش های قشنگی عوارض مخصوص به خود را دارد. کسانی که به لیزر موهای زائد خود میپردازند

زاکری خاطرنشان کرد: موی صاف, مجعد, فرفری, کم پشتی, پرپشتی که سرشتی بوده تلاش در تغیر اینها نداشته باشید, فرم و رنگ و میزان مو ارتباط مستقیم با مزاج دارد و جدا از بدن نیست که بخواهیم مستقل و موضعی درمانش کنیم همچنین جهت درمان ریزش مو که شدیداً به اصلاح کیفیت اخلاط چهارگانه نیاز دارد.

وی اذعان کرد: رشد کُند موها به خاطر کم خونی و قلت دَم یا به خاطر رطوبت مزاج است و رشد سریع موها به خاطر خشکی مزاج است, اگر دخان و دود خون زیاد باشد، موها قطور و ضخیم هستند و اگر حرارت هم با خشکی همراه باشد, موها پرپشت و سریع الرشد هستند.

این متخصص طب ایرانی یادآور شد: موهای وزوزی دو علت دارند یا سوراخی که مو از آن خارج می شود پیچ و خم داره یا مزاج مو، شدیداً خشک است همچنین اگر افراد قبلاٌ موهای لخت و صافی داشته اند ولی موها، خشک و شکننده شده است اند البته اگر از هیچ ماده شیمیایی و رنگ مو استفاده نکرده باشند، این امر را می توان به عوض کردن مزاج مغز به سمت خشکی نسبت داد که قابل درمان هست.

تسنیم

واژه های کلیدی: لیزر موهای زائد | درمان ریزش مو | موهای زائد | موهای وز | ایرانی | دفع مواد زائد بدن | قبل از لیزر | کم‌خونی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو