لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ارتباط میان بیماری آرتریت پسوریاتیک و درد آشیل پا

ارتباط میان بیماری آرتریت پسوریاتیک و درد آشیل پا

بعضی ازعلائم در پاها خبر از وجود بیماری در قسمت های دیگر بدن می دهند. به عنوان نمونه وجود درد در آشیل پا

ارتباط میان بیماری آرتریت پسوریاتیک و درد آشیل پا

برخی ازعلائم در پاها خبر از وجود بیماری در قسمت های دیگر بدن می دهند. به عنوان نمونه وجود درد در آشیل پا خبر از بیماری آرتریت پسوریاتیک می دهد یا تورم پاها نشانه بیماری نقرس می باشد. در این مقاله از دکتر سلام ۱۰ نشانه در پاها که خبر از بیماری می دهند را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

بدن مشمول بر سیستم های به هم پیچیده، شبکه ها و ساختارهای به هم پیوسته است و زمانی که مشکلی در قسمتی از بدن رخ دهد، به صوت علایمی در قسمت های دیگر بدن ممکن است تظاهر کند. هرچند گاهی بعضی پرسشها و بیماری های مخفی باقی می مانند.

ارتباط میان بیماری آرتریت پسوریاتیک و درد آشیل پا

در این جا به چند علامت متفاوت در پاها که ممکن است نشان دهنده آن باشد که شما از یک بیماری پنهان زحمت می برید، اشاره خواهد شد:

پوسته پوسته شدن پاها

این علامت می تواند نشان دهنده پرسشها تیروئید باشد بخصوص اگر استفاده از مرطوب کننده ها بی فایده باشد. عدم فعالیت درست غده تیروئید باعث بروز پرسشها در سوخت و ساز بدن، فشار خون، رشد بافت ها و توسعه سیستم اسکلتی و عصبی می شود. پرسشها تیروئید باعث خشکی شدید پوست، ترک خوردگی روی پا بدون اصلاح به وسیله مرطوب کننده ها خواهد شد. شکنندگی ناخن پا نیز از علائم دیگر بیماری تیروئید است.

کاهش رشد مو در پاها

این علامت حاکی از بیماری شریانی است و می تواند در اثر گردش خون ضعیف ناشی از بیماری شریانی محیطی رخ دهد. از علائم دیگر انگشتان پا متمایل به رنگ ارغوانی و نازک شدن پوست پا است.

زخمی که اصلاح نمی یابد

دیابت یکی از علل عدم بهبودی زخم پا هست. سطح گلوکز کنترل نشده می تواند منجر به آسیب اعصاب و گردش خون ضعیف به پاها شود. نشانه های دیگر دیابت در پاها، سوزن سوزن شدن و یا بی حسی در این عضو هست. مبتلایان به دیابت، ناچارند اوضاع سلامت پاهای خود را به طور مدام، علاوه بر کنترل موثر قند خون، چک کنند.

بعضی ازعلائم در پاها خبر از وجود بیماری در قسمت های دیگر بدن می دهند. به عنوان نمونه وجود درد در آشیل پا

تورم دردناک پا

نقرس می تواند همراه با ورم مفاصل به صورت دردناک باشد؛ بخصوص ورم مفصل انگشت شصت پا. غذاهای سرشار از پورین، یک ترکیب شیمیایی موجود در گوشت قرمز، و یا الکل می تواند منجر به شدت یافتن حملات و درد ناشی از نقرس و زیاد کردن سطح اسید اوریک در بدن شود. اسید اوریک معمولا از طریق ادرار دفع می شود ولی سطح بالای آن در مفاصل رسوب می کند. پا و مچ پا بیشترین تاثیر را از تورم مفاصل ناشی از نقرس می گیرند. استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی جهت تسکین کوتاه مدت درد تجویز می شود ولی یک رژیم غذایی فاقد یا کم پورین جهت پیشگیری طولانی مدت، مهم است.

خطوط قرمز زیر ناخن انگشت پا

این علامت می تواند نشان دهنده عفونت پوشش داخلی قلب باشد. مبتلایان به سرطان در حال شیمی درمانی و یا مبتلایان به عفونت اچ آی وی/ ایدز یا دیابت زیاد در معرض این عارضه هستند. این عفونت در صورت عدم درمان می تواند منجر به نارسایی قلب شود. در صورت بروز هر گونه خطوط قرمز زیر ناخن انگشت پا، باید فورا جهت بررسی قلب و گردش خون با دکتر تان تماس بگیرید.

ناخن پای حفره دار

می تواند حاکی از مبتلا شدن به پسوریازیس باشد؛ یک بیماری خود ایمنی که باعث تحریکات پوستی و علائمی روی ناخن می شود. سایر علائم عبارتند از تکه های سفید و خطوط افقی در سراسر ناخن. جهت درمان پسوریازیس، دکتر تان ممکن است کرم های موضعی و یا استروئید جهت تزریق زیر ناخن تجویز کند.

درد آشیل پا

حتی اگر پوستتان روشن و بدون خارش هست، درد آشیل و یا پاشنه پا می تواند نشان از بیماری آرتریت پسوریاتیک باشد. این بیماری نوعی درد در ناحیه ی تاندون ها به علت بیماری پوستی هست. به گفته پزشکان، ورم سوسیسی شکل در انگشتان دست و پا نیز یکی از علایم این نوع آرتریت است.

پاهای چماقی

یکی از مشکلاتی که هم انگشت شست و هم انگشتان دیگر پا را درگیر می کند، عوض کردن حالت، ورم کردن و دردناک شدن آنهاست که اصطلاح پاچماقی را جهت آن به کار می برند. این بیماری می تواند نشانه ای از مبتلا شدن به بیماری های قلبی، سرطان ریه یا بیماری های عفونی و مزمن ریوی باشد. سرطان ریه و بیماری های قلبی باعث کم کردن مقاومت عروق می شوند. در این صورت، خونرسانی به انگشتان پا و عروق ریز آن، با شدت بیشتری صورت می گیرد.

ارتباط میان بیماری آرتریت پسوریاتیک و درد آشیل پا

قاشقی شکل شدن ناخن ها

اگر ناخن شست پای شما به حدی از میانه فرو رفته که حالت کاملا گود و قاشقی به خود گرفته هست، احتمال کمبود آهن در بدن، مبتلا شدن به کم خونی و حتی لوپوس در شما وجود دارد.

خط عمومی زیر ناخن شست پا

وجود خط های عمودی و تیره زیر ناخن شست پا می تواند علامتی از مبتلا شدن به ملانوما، به عنوان نوعی سرطان پوست در شما باشد. این خطوط، به صورت خط های عمودی تیره رنگی هستند که از بستر ناخن شروع می شوند و تا نوک ناخن ها ادامه می یابند.

منبع: آوای سلامت

واژه های کلیدی: سرطان پوست | انگشتان دست | سرطان ریه | انگشتان پا | مبتلا شدن | تیروئید | بیماری | عفونت | دیابت | انگشت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو