كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » خاصیت آنتی بیوتیک قوی سیر و تقویت سیستم ایمنی بدن

خاصیت آنتی بیوتیک قوی سیر و تقویت سیستم ایمنی بدن

سیر خاصیت آنتی بیوتیکی قوی دارد و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

خاصیت سیر

یک حبه سیر حاوی پنج میلیگرم کلسیوم، دوازده میلیگرم پتاسیم و بیش از صد نوع ترکیبات گوگردی است که با قدرت بدن را از باکتری و عفونت دور نگه میدارند. جالب است بدانید در جنگ جهانی دوم سیر برای جلوگیری از قانقاریا در سربازان زخمی به آنها خورانده میشد.

سیر در حالت خام خود بیشترین تاثیر را دارد چون گرما و آب آنزیم های موثر آن را تخریب میکنند. در یک تحقیق علمی در مورد تاثیرات سیر، ثابت شد که جای دادن مقدار مناسبی سیر در رژیم غذایی روزانه، نه تنها بدن را از بیماری مصون نگه میدارد، بلکه فشارخون و کلسترول را نیز کاهش میدهد. بنابراین توصیه میشود هنگام سرماخوردگی و آنفولانزا، سیر بخورید .

چند راهکار برای گنجاندن سیر در رژیم روزانه سیر را با جعفری در مخلوط کن بریزید و در ظرفی نگه دارید. روزی نوک قاشق چایخوری از این ترکیب بخورید. جعفری اثر بوی سیر را از بین میبرد . میتوانید سیر را با سبزیجات معطر به دلخواه خود همراه با کره در مخلوط کن بریزید و کره سبزیجات درست کنید و در غذا استفاده کنید . پوست سیر را بکنید و با چاقو قسمت ریشه را ببرید. چند حبه را در یک ظرف روغن زیتون بریزید. در آن را ببندید و در محیط تاریک به مدت دو هفته نگه داری کنید.

از این روغن با سیر طعم دار میتوانید در سالادها و غذا استفاده کنید. برای اینکه طعم سیر بیشتر شود، میتوانید با چاقو روی حبه ها را خراش عمیق دهید. برای قدرت بیشتر میتوانید سیر را حلقه حلقه و یا رنده کنید . با انداختن دو حبه سیر حلقه شده در مرغ، هنگام پختن طعم ذحم آن را از بین ببرید. همچنین سیر خورد شده میتواند طعم گوشت را نیز از بین ببرد

دانلود
امتیاز 5.00 ( 2 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو