دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » آرایش ناخن » لاک پاک کن ها +خشکی ناخن ها

لاک پاک کن ها +خشکی ناخن ها

 

استونلاک‌پاک‌کن‌‌ها

 

پاک‌کننده‌‌هاي لاک‌‌ ناخن هم مي‌‌توانند به ناخن‌‌هاي شما آسيب برسانند. لاک پاک‌کن‌‌ها عموما حاوي استون مي‌‌باشند، ماده‌‌اي که پلاستيک را هم در خود حل مي‌‌کند چه برسد به ناخن شما.

 

بسياري از شما وقتي لاک خود را پاک مي‌‌کنيد روي ناخن‌‌هاي خود لکه‌‌هاي سفيد رنگ خشکي را مي‌‌بينيد يا گاهي اوقات ناخن‌‌هايتان بعد از استفاده از‌‌اين لاک پاک‌کن‌‌ها پوسته پوسته مي‌‌شوند.

 

نگران نباشيد ‌‌اين لکه‌‌ها قارچ نيست بلکه اثرات ظاهري آسيبي است که‌‌ اين محصولات به ناخن شما وارد آورده‌اند. لاک‌پاک‌کن‌‌ها براساس برند شرکت سازنده، حاوي مواد مختلفي مي‌‌توانند باشند. اما معمولا مواد اصلي تشکيل دهنده آنها‌، استون، اتيل استات و يا بوتيل استات، و‌‌ايزو پروپيل الکل است.

 

اين ترکيبات بسيار قابل اشتعال که بوي خاص شيميايي مخصوصي هم مي‌‌دهند باعث خشکي پوست اطراف ناخن و خشکي و شکنندگي ناخن‌‌ها ودر اثر تماس دست با صورت، خارش و التهاب چشم مي‌شوند. برخي از لاک‌پاک‌کن‌‌ها فاقد استون هستند، اما ‌‌اين به آن معنا نيست که آن محصول فاقد اثرات جانبي است. در بعضي از آنها به جاي استون از متيل استات استفاده شده است که از استون هم خطرناک‌تر مي‌باشد. بعد از استفاده از لاک پاک‌کن‌‌ها سعي کنيد از لوسيون‌‌هاي نرم کننده يا روغن‌‌هايي استفاده کنيد تا ناخن‌تان خشک نشود.

 

البته جديداً به منظور جلوگيري از خشکي و شکنندگي ناخن‌‌ها به لاک پاک‌کن‌‌ها نرم‌کننده‌‌هايي مانند روغن کرچک، استيل پالميتات يا لانولين اضافه مي‌‌کنند. برندهاي برتر هم ترکيباتي چون ويتامين‌‌ E، روغن هسته انگور، روغن درخت چاي و اسطوخودوس، پروتئين گندم، مواد ضد قارچي و برخي ويتامين‌‌ها را به محصولات خود مي‌‌افزايند.

 

برخي محصولات پاک‌کننده لاک ناخن با ترکيبات طبيعي نيز اخيرا وارد بازار شده‌اند که از روغن سويا و ذرت ساخته شده‌اند اما ديرتر از پاک کننده‌‌هاي معمولي عمل مي‌‌کنند. بيشتر متخصصان بر‌‌اين عقيده‌اند که استفاده از لاک‌پاک‌کن‌‌ها را به يکبار در هفته محدود نماييد چرا که حاوي موادي هستند که باعث خشکي و شکنندگي ناخن‌‌ها مي‌‌شوند.

 

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو