افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تقویت ریشه مو با این نسخه های گیاهی

تقویت ریشه مو با این نسخه های گیاهی

یکی از محققین و پژوهشگران طب سنتی کشور عزیزمان ایران در مورد مرسوم ترین علل ریزش مو و راه های پیشگیری از آن توضیحاتی را

تقویت ریشه مو با این نسخه های گیاهی

یکی از محققین و پژوهشگران طب سنتی کشور عزیزمان ایران در مورد مرسوم ترین علل ریزش مو و راه های پیشگیری از آن توضیحاتی را ارائه داده است که در این مقاله از دکتر سلام نسخه های گیاهی موثر جهت تقویت ریشه مو را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این بخش را از دست ندهید.

سفیدی و ریزش مو ها یکی از پرسشها عمده افراد به شمار می رود البته با زیاد کردن سن احتمال سفید شدن و ریزش مو ها زیاد می شود؛ در این جا راهکارهایی پیشنهاد می شود که به کمک آن ها می توان این روند را به تاخیر انداخت.

تقویت ریشه مو با این نسخه های گیاهی

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در خصوص عوامل موثر در ریزش و سفیدی مو ها بیان کرد: حالات معنوی و عاطفی مانند ترس، استرس، مصرف کافئین و الکل، استعمال سیگار (سبب نرسیدن خون به فولیکول مو می شود)، اختلالات هورمونی (که در زنان در مقایسه با مردان زیاد است) و سابقه ارثی و خانوادگی از عوامل تاثیرگذار در ریزش و سفیدی مو ها محسوب می شوند.

وی اظهار کرد: رعایت نکردن بهداشت و شستشوی مرتب موها، استرس های شغلی، کم خونی (این عارضه زیاد در زنان دیده می شود)، کم کردن زینک، مواد آلی، روی و گروه ویتامین های A و B در اثر زایمان، استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو (که باعث آسیب به بافت مو و موخوره می شود)، مصرف بیش از حد رنگ مو، ژل و تافت های شیمیایی نیز ریزش و سفیدی مو ها را به همراه دارند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی توصیه کرد: افراد به منظور تقویت موهای خود باید کف سرشان را با روغن های بادام، زیتون، کَرچَک و نارگیل ماساژ دهند. همچنین اشخاصی که دچار موخوره هستند باید موهای خود را کوتاه کنند.

عظمایی تاکید کرد: مصرف ژل کتیرای طبیعی جهت تقویت مو ها مهم هست. همچنین شانه کردن مو ها با شانه های چوبی دندانه درشت توصیه می شود.

یکی از محققین و پژوهشگران طب سنتی کشور عزیزمان ایران در مورد مرسوم ترین علل ریزش مو و راه های پیشگیری از آن توضیحاتی را

وی تصریح کرد: ماساژ کف سر به وسیله خمیر تخم شنبلیله علاوه بر اینکه باعث قطع ریزش مو می شود، محرک رویش مو نیز هست. همچنین قرار دادن آب پیاز به مدت ۳۰ دقیقه بر روی کف سر در افرادی که از سفیدی و ریزش مو زحمت می برند، مهم است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: ماساژ کف سر با ژل آلوئه ورا و نوشیدن شربت آلوئه ورا به صورت ناشتا باعث تقویت ریشه مو می شود. همچنین ماساژ کف سر به وسیله خمیر قرص کمر، سدر و مورد در اشخاصی که دچار سفیدی و ریزش مو هستند، بافایده است.

عظمایی گیاه گزنه را در برطرف ریزش مو موثر دانست و اظهار کرد: این گیاه محرک رویش مو نیز هست. ماساژ موضعی کف سر با گل سرشور و حنا از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث زیاد کردن خون رسانی به فولیکول مو و محکم شدن ریشه مو می شود.

وی عنوان کرد: ماساژ کف سر با سیر نیز باعث زیاد کردن خون رسانی به فولیکول مو و برطرف چربی کف سر می شود. از جمله موادی که باعث تقویت، تغذیه و محرک رشد مو بوده و موجب زیاد کردن خون رسانی به فولیکول مو می شود، می توان به آرد نخود خام، بابونه، سبوس برنج (به علت دارا بودن گروه ویتامین های B و E)، بابونه، رزماری، گل ختمی و پرسیاوشان اشاره کرد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی توصیه کرد: افرادی که دچار کمبود ریز مغذی هایی مانند زینک و روی هستند جهت جلوگیری از ریزش مو باید روزی یک عدد قرص زینک پلا س مصرف کنند. همچنین افرادی که قد بلند دارند بخصوص زنان باید روزانه این حرکت را انجام دهند بدین صورت که دراز کشیده و پاهایشان را در ارتفاع قرار داده تا خونرسانی به مغز بهتر صورت گیرد.

تقویت ریشه مو با این نسخه های گیاهی

عظمایی تأکید کرد: ترکیب آرد نخود خام به همراه ترکیباتی مانند قرص کمر، سدر، مورد، گزنه، بابونه، رزماری، حنا و یک عدد تخم مرغ باعث برطرف ریزش، محکم شدن ریشه، درخشندگی و لطافت مو می شود همچنین این خمیر گیاهی اصلاح گردش خون را نیز به همراه دارد.

وی در خصوص روش تهیه ترکیب ذکر شده است بیان کرد: افراد جهت تهیه این مخلوط باید ۴۰ گرم آرد نخود را به همراه ۵ گرم از هر یک از ترکیبات (قرص کمر، سدر، مورد، گزنه، بابونه، رزماری و حنا)، یک عدد تخم مرغ و کمی آب جوش با هم مخلوط کنند. سپس یک قاشق غذاخوری پر از مخلوط فوق را به همراه یک عدد تخم مرغ و کمی آب جوش به صورت خمیر در آورده و کف سر خود را به آن آغشته کنند و بعد از گذشت ۴ تا ۵ ساعت موهای خود را ابتدا با آب و سپس با شامپو به خوبی بشویند. افراد باید این ترکیب را به منظور اثربخشی زیاد آن یک روز در میان یا هفته ای دو بار به کار ببرند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه استرس و اضطراب نیز نقش چشمگیری در ریزش مو دارد، عنوان کرد: افرادی که دچار ریزش مو هستند باید تا حد امکان از استرس دوری کنند. مصرف دم کرده سنبل الطیب، گل گاوزبان، میخک و بابونه نیز باعث تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش آن می شود. سنبل الطیب حاوی منیزیم بوده و مصرف آن در طولانی مدت سیاه شدن موهای سفید را به همراه دارد.

عظمایی افزود: مصرف سیاه دانه با عسل و همچنین هلیله سیاه نیز در طولانی مدت موجب سیاه شدن مو می شود. افرادی که از غذاهای سرد و لبنیات بدون مصلح استفاده می کنند در طولانی مدت دچار سفیدی مو شده است بنابراین این گروه از اشخاص باید لبنیات را همراه با مقداری پونه، نعنا، آویشن و گل سرخ مصرف کنند.

یکی از محققین و پژوهشگران طب سنتی کشور عزیزمان ایران در مورد مرسوم ترین علل ریزش مو و راه های پیشگیری از آن توضیحاتی را

وی یادآور شد: مصرف روزانه ۳ استکان عرق چلتوک برنج بخاطر دارا بودن ویتامین های E و B نیز باعث تقویت ریشه مو می شود. عرق ۱۲ گیاه نیز نقش مؤثری در جلوگیری از ریزش مو دارد.

منبع: آخرین خبر

واژه های کلیدی: جلوگیری از ریزش مو | مخلوط کن | تقویت مو | جلوگیری | همراه | ماساژ | استرس | استفاده از تخم مرغ جهت درمان ریزش مو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو