حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » سبک زندگی » خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

حیوانات خانگی | سطل زباله | استفاده | خداحافظی | جلوگیری | مورچه | زندگی | زباله | رطوبت | حشرات

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی ساده

عبارات مهم : حیوانات خانگی – سطل زباله

با اطمینان می توانم بگویم که اکثر ما آمدن فصل تابستان را دوست داریم. روزهای طولانی، هوایی گرم، پیاده روی خارج از منزل، محصولات باغی تازه، ماشین بستنی فروشی و گذراندن روزهایی کنار ساحل اشاره کرد. هر یک از ما چیزی را جهت گذران وقت در این موقع از سال در نظر داریم. با وجود تمامی این مواهب و تفریحاتی که این فصل به دنبال دارد، مواردی دیگری نیز وجود دارند که از جمله خصوصیات جانبی این فصل سال هستند مانند رطوبت بالا، هوای شرجی، آفتاب سوختگی و در نهایت کمترین محبوب همه ما؛ هجوم حشرات خانگی.

عنکبوت ها، مورچه ها و پشه ها از لانه های چوبی و قبلی خودشان به خاطر غذا و وجود هوایی گرم بیرون می آیند و بعضی از آن ها منزل های ما را به عنوان محلی جهت استقرار خود گزینش می کنند. ولی در منزل ها از آن ها به خوبی استقبال نمی شود و بدین معنی است که نه تنها باید جهت دور کردن این حیوانات خانگی مزاحم وقت صرف کرد، بلکه باید راهی را جهت جلوگیری از ورود اولیه آن ها به منزل هایمان در آینده در نظر بگیریم.

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی : روغن دارچین جهت مورچه ها

برای خیلی از ما، مورچه ها بزرگ ترین جانور مزاحم هستند. به محض اینکه هوا گرم می شود، این حشرات کوچک از مخفیگاه های خود بیرون زدن و در فضای زندگی ما پدیدار می شوند. اگر شما یک یا دو عدد از این مورچه ها را در منزل خود دیده و آن ها را بکشید، می دانید که هنگامی که در جایی یک مورچه را ببینید، قطعاً تعداد بسیار بیشتری هم وجود دارند.

حیوانات خانگی | سطل زباله | استفاده | خداحافظی | جلوگیری | مورچه | زندگی | زباله | رطوبت | حشرات

یک متخصص باغچه کاری حیات خلوت پیشنهاد می کند که استفاده عصاره مهم روغن دارچین راه حلی ساده، امن و غیر سمی جهت خلاص شدن از این موضع هست. وی پیشنهاد می کند که مخلوطی از چهار یا پنج قطره از روغن دارچین را با ۲۴۰ میلی لیتر آب را در ظرفی مخلوط کرده و آن را در مناطقی از منزل تان که مورچه های در آن دیده شده است اند، اسپری کنید.

عصاره مهم روغن دارچین به خوبی جهت این منظور کار می کند، آیا که باعث تداخل در سیستم عصبی مورچه ها شده است و آن ها نمی توانند با استفاده از فرومون ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فرومون ها تنها راه مهم ارتباط بین مورچه ها با هم است و به وسیله آن محل های وجود غذا، خطر و… را به یکدیگر انتقال یافته کرده و اطلاع می دهند. وی در ادامه این چنین شرح می دهد که هنگامی که یکبار این اتفاق جهت مورچه بیفتند، این مورچه با سراسیمگی گریخته و محل جدیدی را جهت پیدا کردن غذا در نظر می گیرد.

عصاره مهم روغن دارچین باعث تداخل در سیستم عصبی مورچه ها می شود

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی : ساخت سم مورچه ها

راه دیگری که با آن می توانید از مورچه های منزل تان خلاص شوید، ساختن مخلوطی راحت به وسیله خود شماست که محتویات آن در هر منزل ای پیدا می شوند.

حیوانات خانگی | سطل زباله | استفاده | خداحافظی | جلوگیری | مورچه | زندگی | زباله | رطوبت | حشرات

برای ساخت این محلول می توانید مقداری آب با شکر و اسید بوریک را مخلوط و داخل مایکروویو گرم کرده، سپس به خوبی تکان داده تا کاملاً حل شوند. بعد از آن مقداری گلوله پنبه ای را داخل آن فرو کرده و آ نها را در روی کاغذی در محل هایی که مورچه ها را دیده اید بگذارید. چند روزی طول می کشد تا تمامی کلونی مورچه ها مسموم شوند. هر مورچه ای که مسموم شود دیگر در منزل شما دیده نخواهد شد. نقشی که شکر در این محلول دارد این است که باعث جذب مورچه ها جهت خوردن سم می شود.

شما می توانید با مخلوطی راحت سمی جهت مورچه ها درست کنید

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی : سرکه سفید جهت مورچه ها

از کمتر عطرها و بوهای محبوب می توان به سرکه اشاره کرد، ولی قطعاً نمی شود جایگاه و اهمیت وجود آن را در منزل منکر شد. سرکه سفید تمیز کننده ای عالی جهت قوری چای، لکه های به جای مانده از روغن، مایکروویو و ماشین ظرفشویی بوده و باعث تمیزی حمام و دوش می شود، ولی بویی نیرومند و غیر قابل انکار دارد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است مورچه ها هم بوی این ماده را دوست ندارند.

محلولی با نسبت های مساوی از آب و سرکه سفید را در محل هایی که مورچه ها و سایر حشرات را دیده اید، اسپری کنید. حتی می توانید با آن کف و زیر و روی کانتر آشپزخانه را پاک کنید. با این تمیزکاری هم درخشندگی بیشتری به وسایل خود داده اید و آن ها را پاکیزه کرده اید و هم از شر حشرات خانگی خلاص شده است اید.

محلولی از آب و سرکه سفید را در محل هایی که مورچه ها و سایر حشرات را دیده اید، اسپری کنید

خداحافظی با حشرات خانگی : تفاله های قهوه جهت مورچه ها

شخصاً تفاله های قهوه را جهت ساختن کمپوست راحت ای جهت رشد گیاه های استفاده می کنم، ولی هنگامی که که در مورد دفع حشرات خانگی صحبت می کنیم، علت دیگری که جهت نگهداری آن ها بعد از قهوه ای که در صبح دم کرده و نوش جان کرده اید، وجود دارد.

تحقیقات نشان داده است که قهوه می تواند رد بویی که مورچه ها بر روی زمین جهت پیدا کردن مسیر به جای می گذارند را از بین برده و در نهایت راهی جای دیگری غیر از مسیرهای دراری قهوه می شوند. می توانید سالی یکبار این عمل را انجام داده و آنها را در محل ترددشان بگذارید تا در نهایت تمامی راه های نفوذ آن ها را به داخل منزل تان ببندید.

قهوه می تواند رد بویی که مورچه ها بر روی زمین بر جای می گذارند را از بین ببرد

خداحافظی با حشرات خانگی : بررسی و نظافت تخت خواب

به چوب ضربه بزنید. یکی از چیزهایی که من خوش شانس بودم که در منزل نداشتم، حشرات تخت خواب بودند. ولی می دانم این حشرات می توانند مسئله ای جدی و مسئله خیلی از مردم باشند. متخصصین منزل داری می گویند که این حشرات می توانند با توجه به جایی که در آن زندگی می کنند، بسیار متفاوت باشند بنابراین راه های مختلفی می تواند جهت نابود کردنشان وجود داشته باشد ولی تا هنگامی که که می خواهید راه حلی را جهت آن ها گزینش کنید می توانید تخت خواب و هر چیز دیگری را که در معرض حملات این حشرات قرار داشته را به خوبی شسته و آب داغ را روی آن اسپری کنید، چراکه آب داغ باعث از بین رفتن حتی لارو ها و تخم های این حشرات می شوند.

وسایل محل خواب خود را که با این حشرات مورد حمله قرار گرفته اند را با استفاده از کیسه هایی به خوبی حبس کرده و جهت حداقل یک سال بسته نگه دارید تا مطمئن شوید هیچ حشره ای از آن راه فرار ندارد. البته این کار فقط در صورتی است که می خواهید هر طور شده است یک چیز خاص را حفظ کرده و دور نیندازید.

نظافت تخت خواب خود را بررسی کنید

خداحافظی با حشرات خانگی : دفع رطوبت

اگر در مناطق جنوبی یا درکل با رطوبت بالا زندگی می کنید، تجربه تلخ گزش پشه ها را دارید. مگس های پنیر و لارو های آن، به رطوبتی حدود ۸۵ درصد جهت زنده ماندن نیاز دارند. بعد تلاش کنید دستگاه رطوبت ساز داخل منزل خود را خاموش کرده و نحوه کار آن را برعکس کنید تا رطوبت اضافی داخل منزل شما را کم کردن دهد.

می توانید مقداری جوش شیرین با روغن را در محل هایی در منزل گذاشته و بعد از ۱۵ دقیقه آن ها را به همراه مگس هایی که جذب آن شده است و مرده اند را کاملاً از سطوح پاک کنید. جوش شیرین رطوبت را جذب کرده و نخستین چیزی است که باعث جذب شدن مگس ها به خود می شود. البته که روغن ها هم در شدت یافتن این فرآیند مؤثر هستند.

جوش شیرین رطوبت را جذب کرده و باعث جذب شدن مگس ها به خود می شود

خداحافظی با حشرات خانگی : درزگیری در و پنجره

این اطلاعات جدیدی نیست که درزگیر های منزل و عیاق های آن با گذشت وقت دچار ترک شده است و خاصیت خود را از دست می دهند. بنابراین این عدم کارکرد و ضعف آن ها باعث می شود تا حشرات و سایر چیزهایی که خارج از منزل هستند و از ورودشان به منزل جلوگیری می شده است هست، اکنون به داخل منزل راه یابند.

متخصصین بهداشت منزل و منزل داری می گویند که در هر اتاق و فضایی که پنجره ای دارد رفته و تمامی درزها و محفوظ کننده های آن ها را بررسی کنید. جهت تعمیراتی دم دست می توانید از خمیرهای درزگیر جهت محبوس نگه داشتن درزها استفاده کنید که عموماً این خمیرها می توانند باعث حل مشکلاتی مهم در این رابطه شوند. این کار همچنین باعث هدر رفتن کمتر گرما در فصول سردتر می شود.

درزگیری باعث می شود تا حشرات نتوانند وارد منزل شوند

خداحافظی با حشرات خانگی : نظافت زیاد آشپزخانه

همه ما به خوبی می دانیم که جهت داشتن غذایی سالم و سلامت، پخت غذا باید در آشپزخانه ای تمیز و پاک انجام شود. ولی آخرین باری که زیر ظرفشویی، کابینت ها و جاهایی که دور از دسترس هستند را تمیز کرده اید، چه موقعی بوده است؟ به نظر من گاهی جهت تأمین امنیت زیاد در منزل، باید این مکان ها را تمیز نگه داشت. ولی متخصصین منزل داری تأکید می کنند که تمیز کردن آن محل ها را به عنوان سرگرمی و مشغولیتی دائمی در منزل در نظر بگیرید. ممکن است به خاطر مشکل و سنگینی خیلی از این وسایل، نخواهید که زیر و اطرافشان را تمیز کنید؛ ولی عدم رعایت بهداشت منزل بدین معنی است که باقی مانده غذاها و خورده هایی که در اطراف وجود دارند می توانند جهت ماه ها یا حتی سال ها حشرات را تغذیه کنند.

اگر شما با من در این مورد موافق هستید ضمناً در یک منزل استیجاری سکونت دارید، باید این توصیه مهم را اضافه کنم که هنگامی که که وارد منزل جدیدتان می شوید این کار را حتماً انجام دهید، چراکه نمی دانید که مستجر قبلی آیا اصلاً تا به حال این کار را انجام داده است یا خیر.

زیر ظرفشویی، کابینت ها و جاهایی که دور از دسترس هستند را تمیز کنید

خداحافظی با حشرات خانگی : اهمیت سطل زباله

همه ما می دانیم که مواد داخل سطل زباله به سرعت می تواند فاسد شده است و باعث ایجاد آلودگی در فضا شود، ولی اکثر ما اغلب صبر می کنیم تا پر شده است و شیرابه فاضلاب در آن جاری شود تا آن را جهت خالی کردن آماده کنیم. من شخصاً سطل زباله خود را در فواصل زمانی معین و بیرون از منزل با مایعاتی مناسب شستشو داده و با استفاده از آب به خوبی تمیز می کنم که البته به نظر کافی نمی رسد. البته که هیچکدام از ما نمی خواهیم که سطل زباله ای کثیف و جرم گرفته باعث شود تا حشرات جهت یافتن غذا و محلی جهت تخم گذاری جنبش شوند.

با گذشت وقت سطل های زباله جرم گرفته و غذاهای مانده در آن جرم ها با فاسد شدن باعث جنبش مگس ها و جذب آن ها می شود. سطل زباله خود را به طور دائم با استفاده از مواد پاک کننده تمیز کرده و اجازه ندهید که هیچ چیزی در آن جهت مدتی طولانی باقی بماند. چراکه این باقی مانده باعث جذب و محلی مناسب جهت حشرات خواهد شد. توصیه دیگر اینکه هر سطل زباله مانند هر وسیله دیگری دارای عمر مفیدی جهت استفاده است و می توان با استفاده از تمیزکاری آن با آب گرم و بوراکس عمر آن را اندکی زیاد کرده و البته که سطل زباله ای تمیز تر داشته باشیم.

سطل زباله کثیف باعث جنبش مگس ها و جذب آن ها می شود

فعال باشید

حشرات معمولاً بنا به دلایلی آفت محسوب می شوند و از جمله آن ها این است که این حشرات واقعاً در محل سکونت ما آزار دهنده هستند. ولی بر اساس توصیه های متخصصین بهداشت و حشرات، با دیدن یک حشره احتیاجی به وحشت عصبی و برداشتن یک ظرف بزرگ سم جهت پاک کردن منزل نیست. مطمئناً که ما گاهی اوقات نیاز به درخواست کمک از حرفه ای ها داریم ولی خیلی از کارهای کوچک تر را می توانیم خودمان انجام دهیم.

توصیه دیگری که به ما شده است این است که پویا و فعال باشیم. همه جا را تمیز نگه داریم و از هرج و مرج و شلوغی در منزل جلوگیری کنیم، درزهای خراب شده است را تعمیر کنیم و سپس می توانیم با بروز هر نشانه اولیه ای از وجود مشکل، به آسانی از آن جلوگیری کنیم و در نتیجه می توانیم لذت بیشتری را از این فصل گرم و خوشایند سال در پیش داشته باشیم و همچنین حشرات را هم از محل زندگی مان دور نگه داریم.

منبع: thelist – blog.bamilo.com

واژه های کلیدی: حیوانات خانگی | سطل زباله | استفاده | خداحافظی | جلوگیری | مورچه | زندگی | زباله | رطوبت | حشرات

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

خداحافظی با حشرات خانگی با ترفندهایی راحت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو