ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

یکی از مرسوم ترین پرسشها در صورت، جوش صورت است که گاهی اوقات ممکن است این جوش ها روی گردن، قفسه سینه، پشت

راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

یکی از مرسوم ترین پرسشها در صورت، جوش صورت است که گاهی اوقات ممکن است این جوش ها روی گردن، قفسه سینه، پشت و شانه ها نیز ظاهر شود. هنوز هیچ علت قطعی جهت بروز جوش کشف نشده هست. در این مقاله راهکارهای موثر خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

تغییرات هورمونی یکی از عوامل مهم ایجاد جوش صورت بر روی پوست می باشند. جهت آشنایی زیاد با دلایل جوش صورت هورمونی و راه های راحت درمان آن با اینفوسلامت همراه باشید.

راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

جوش صورت هورمونی

جوش هورمونی دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد. جوش هایی که به نوسانات هورمون شما وابسته است.

اگرچه این جوش ها معمولا با نوسانات هورمون در بلوغ ارتباط دارد، جوش هورمونی می تواند بزرگسالان هر سن را تحت تاثیر قرار دهد. این نوع آکنه زیاد در زنان مرسوم هست. تعدادی از عوامل ممکن است به ایجاد جوش صورت هورمونی کمک کنند، از جمله قاعدگی و یائسگی.

تخمین زده شده است است که ۵۰ درصد زنان ۲۰ تا ۲۹ ساله مبتلا به جوش صورت هستند. این حدود ۲۵ درصد از زنان ۴۰ تا ۴۹ ساله را تحت تاثیر قرار می دهد.

ویژگی های جوش هورمونی صورت چیست؟

در دوران بلوغ، جوش صورت هورمونی اغلب در ناحیه T ظاهر می شود. این ناحیه مشمول بر پیشانی، بینی و چانه شماست .جوش صورت هورمونی در بزرگسالان معمولا در قسمت پایین صورت شکل می گیرد که زیاد مشمول بر پایین گونه های شماست.

یکی از مرسوم ترین پرسشها در صورت، جوش صورت است که گاهی اوقات ممکن است این جوش ها روی گردن، قفسه سینه، پشت

برای بعضی از افراد، این نوع جوش صورت، به صورت جوش سر سیاه، سفید و سر سفید، جوش کوچک و یا کیست هست. کیست ها در عمق زیر پوست تشکیل می شوند و به سطح پوست نمی رسند.

جوش صورت هورمونی ممکن است ناشی از هجوم هورمون ها به صورت های زیر باشد:

سندرم تخمدان پلی کیستیک
زیاد کردن سطح آندروژن

به طور خاص، این نوسانات هورمون ممکن است باعث زیاد کردن جوش صورت به کمک موارد زیر شوند:

التهاب کلی پوست

عبارات مهم : درمان خانگی جوش – درمان جوش صورت
تولید روغن در پوست ها

آیا جوش صورت یائسگی نوعی جوش هورمونی است؟

بسیاری از زنان در بین ۴۰ و ۵۰ سالگی شروع به تجربه یائسگی می کنند. این باعث کم کردن طبیعی هورمونهای تولید مثل شما می شود که منجر به آخر قاعدگی می شود.

راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

بعضی از زنان زیاد در معرض جوش صورت هستند. این به احتمال زیاد به علت کم کردن سطح استروژن و یا زیاد کردن هورمون های آندروژن مانند تستسترون است.

شما حتی ممکن است در صورت استفاده از داروهای جایگزین هورمون (HRT) جهت اصلاح علائم یائسگی خود، جوش صورت یائسگی را تجربه کنید. معرفی این هورمون به سیستم شما می تواند جهت پوست شما مسئله آفرین باشد.

در اکثر موارد، داروهای تجویزی می توانند جوش های صورت یائسگی را درمان کنند. بعضی از زنان ممکن است با استفاده از روش های طبیعی موفق به درمان شوند. با دکتر خود در مورد گزینه هایی که ممکن است جهت شما مناسب باشد صحبت کنید.

درمان جوش صورت هورمونی

درمان سنتی جوش صورت هورمونی

داروهای بدون نسخه موضعی جهت درمان جوش های صورت خیلی خفیف معمولا موفق نیستند.

یکی از مرسوم ترین پرسشها در صورت، جوش صورت است که گاهی اوقات ممکن است این جوش ها روی گردن، قفسه سینه، پشت

این به این علت است که جوش های صورت هورمونی معمولا به صورت کیست هستند. کیست های زیر پوست، خارج از دسترس از بسیاری از داروهای موضعی است.

داروهای خوراکی می توانند از داخل بدن کار کنند تا هورمون ها را متعادل کنند و پوست را پاکسازی کنند. گزینه های مرسوم عبارتند از داروهای ضد بارداری دهان و داروهای ضد آندروژن.

درمان خانگی جوش صورت هورمونی

در بعضی از موارد، می توان جهت از بین بردن جوش صورت ملایم از درمان مبتنی بر گیاه استفاده کرد.

درمان های طبیعی معمولا عوارض جانبی گزینه های تجویزی را ندارند. ولی ممکن است آنقدر موثر نباشند. تحقیقات در مورد گزینه های طبیعی هنوز بسیار کم هستند،. با دکتر خود راجع به خطرات احتمالی صحبت کنید و مطمئن شوید که درمان جوش صورت با داروی گیاهی با داروهایی که شما مصرف می کنید تداخلی ندارد.

راهکارهای خانگی جهت درمان جوش صورت هورمونی

چای سبز

چای سبز جهت کم کردن التهاب در بدن آشنا شده است است.. لوسیون ها و ژل ها حاوی حداقل ۲ درصد عصاره چای سبز می تواند بافایده باشد. همچنین نوشیدن روزانه چند فنجان چای سبز می تواند به محافظت از پوست و درمان جوش صورت شما کمک کند.

آب لیمو ترش تازه

لیمو ترش جهت از بین بردن جوش های صورت بسیار بافایده هست. لیموی تازه را روی صورت تان بمالید تا همه جای صورت تان کاملا به لیمو آغشته شود. این کار را به مدت ۲ الی ۳ هفته مداوم انجام دهید تا نتیجه را مشاهده کنید.

سیر

سیر می تواند به شما یاری کند تا دیگر جوش های صورتتان را نبینید. سیر دارای خاصیت آنتی باکتریال و سولفور است که تأثیر شگفت انگیزی در از بین بردن جوش های صورت دارد. سیرها را له کنید و روی قسمت های دارای جوش پوستتان بگذارید و بعد از چند دقیقه آنها را بشویید .

عسل

یکی از فواید بسیار مهم عسل، آنتی باکتریال بودن این ماده هست. عسل ضمن از بین بردن آکنه های پوستی از بروز عفونت هم جلوگیری می کند. عسل را به کل صورتتان بمالید و بگذارید تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست شما بماند. این کار را حداقل دو بار در هفته انجام دهید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای با کم کردن التهاب می تواند به درمان جوش صورت کمک کند. یک مطالعه نشان داد ۵٪ روغن درخت چای موضعی علائم جوش را در افراد با جوش صورت خفیف تا میانگین کم کردن می دهد. روغن درخت چای در بسیاری از محصولات مواظبت از پوست مانند تمیزکننده ها و تونرها موجود هست. شما همچنین می توانید اسانس روغن چای را به عنوان درمان جوش صورت فوری استفاده کنید.

همچنین قبل از استفاده از اسانس روغن چای رقیق شده، آزمایش پوستی نیز مهم هست. جهت انجام این کار، روغن رقیق را به داخل ساعد خود اعمال کنید. اگر در عرض ۲۴ ساعت هیچ جنبش یا التهاب نداشته باشید، می توانید روی پوست صورتتان استفاده کنید.

عصاره نعناع

نعناع یکی از عالی ترین ماسک های صورت جهت جوش صورت هست. همچنین می توانید کمی نعناع را بصورت چای دم کنید و سپس آن را با تکه ای پنبه روی صورت خود بزنید. صبر کنید تا ۱۰ الی ۱۲ دقیقه روی پوست تان بماند. سپس صورت تان را بشویید.

جوش صورت هورمونی: باید ها و نباید های غذایی

نقش دقیق میان رژیم غذایی و جوش صورت هورمونی در حال حاضر کاملا مشخص نیست. بعضی مواد غذایی به خصوص غذاهای ضدالتهاب می توانند از بروز جوش بر روی صورت جلوگیری کنید.

غذاهای گیاهی حاوی آنتی اکسیدان ها بالا می تواند باعث کم کردن التهاب و زیاد کردن پوستی براق شود. اسیدهای چرب امگا ۳ همچنین ممکن است باعث التهاب پوست شود.

بر خلاف باور عمومی، غذای حاضری و فست فود به تنهایی باعث جوش صورت نمی شود. ولی مصرف بیش از حد آن ها می تواند باعث التهاب می شود.

بهتر است شما مصرف موارد زیر را جهت اصلاح و جلوگیری از جوش صورت محدود کنید:

محصولات لبنی
کربوهیدرات های تصفیه شده است مانند نان سفید و ماکارونی
گوشت قرمز

چه کار های دیگری می توانم جهت از بین بردن جوش صورت هورمونی انجام دهم؟

صورت خود را صبح و عصر شستشو دهید.

مقدار بیش از اندازه از هر نوع محصول ضد جوش را اعمال نکنید. اعمال بیش از حد می تواند پوست شما را خشک و باعث جنبش شود.

هر روز کرم ضدآفتاب بزنید.

در صورتی که پوست چرب دارید و مستعد جوش زدن هسید، توصیه می شود از مواد آرایشی کمتر استفاده کنید.

منبع: اینفوسلامت

واژه های کلیدی: درمان خانگی جوش | درمان جوش صورت | علائم یائسگی | هورمون ها | درمان جوش | استفاده | جلوگیری | طبیعی | هورمون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو