مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » درمان جای جوش با روش های طبیعی

درمان جای جوش با روش های طبیعی

روی بعضی صورت ها جای جوش از بین نمی رود و باعث زشتی پوست صورت خواهد شد. جهت برطرف جای جوش و مقابله

درمان جای جوش با روش های طبیعی

روی بعضی صورت ها جای جوش از بین نمی رود و باعث زشتی پوست صورت خواهد شد. جهت برطرف جای جوش و مقابله با پیری زودرس آن می توانید از بعضی روش های درمانی خانگی کمک بگیرید. محصولات طبیعی مانند آلوئه ورا، آب لیمو، روغن سیاه دانه، عسل و روغن دانه گل رز در این زمینه کمک زیادی به شما خواهند کرد.

جای جوش های صورت را با راهکار های راحت گیاهی از بین ببرید.

درمان جای جوش با روش های طبیعی

جوش صورت مرسوم ترین مشکل پوستی در ایالات متحده هست. افراد بسیاری که از جوش صورت زحمت می برند بعدها خود را مواجه با مسئله جدیدی به نام جوش صورت می بینند.

جای جوش صورت در واقع قسمتی از فرآیند اصلاح هستند. بعد از این که جوش از بین رفت پوست تلاش می کند تا آسیبی را که وارد شده است جبران کند. با تولید کلاژن ، پوست شروع به اصلاح می کند. با تولید کم کلاژن روی پوست شما جای جوش به صورت تو رفتگی ایجاد می شود و در صورت تولید زیاد کلاژن جای جوش صورت به شکل بر آمدگی ایجاد می شود.

در حالی که ADD آکادمی پوست آمریکا کار هایی مثل جراحی و لیزر را پبشنهاد می کند، شما می توانید جهت یافتن راه رهایی از بعضی درمان های طبیعی نیز بهره ببرید.

روی بعضی صورت ها جای جوش از بین نمی رود و باعث زشتی پوست صورت خواهد شد. جهت برطرف جای جوش و مقابله

روغن سیاه دانه

این ماده که در شرق اروپا، غرب آسیا و خاور میانه یافت می شود یک گیاه دارویی است که روغن آن مصارف مختلفی دارد. علاوه بر فواید آنتی باکتریال و فواید ضد ویروسی این روغن دارای خاصیت ضد التهاب نیز هست. البته کم کردن التهاب تنها راه جهت کم کردن و از بین بردن جای جوش نیست. تحقیقات نشان داده که این خاصیت باعث سرعت بخشیدن به اصلاح پوست می شود و همچنین باعث جلوگیری از ابتلای مجدد به آکنه می شود.

روغن دانه گل رز

به طور کلی این ماده به عنوان یک راه حل جهت جلوگیری از پیری پوست استفاده می شود. روغن دانه رسیده به طور گسترده ای در دسترس است و می تواند به طور مستقیم به پوست اعمال شود. یک مطالعه همچنین نشان داده است که می توان از آن جهت درمان زخم ها استفاده کرد. گرچه مطالعه مختص زخم های جراحی خاص بود، این روغن نیز می تواند در کم کردن زخم ها و جای جوش صورت بافایده باشد. محققان دریافتند که استفاده از آن دو بار در روز باعث اصلاح ظاهر زخم ها و عوض کردن رنگ آن ها می شود.

عسل

شما جهت استفاده از این ماده درمانی حتی نیاز به رفتن به داروخانه ندارید. عسل جهت اهداف متعدد پزشکی، از جمله سوختگی، زخم، و تبخال استفاده می شود. و تحقیقات نشان می دهد که عسل می تواند جای جوش را بهوبد بخشد، و احتمال بروز زخم را روی پوست کم کردن می دهد. محققان دریافتند که استفاده مستقیم از عسل می تواند ببه پاکسازی پوست به علت فواید ضد باکتری آن کمک کند. عسل همچنین قادر به مبارزه با عفونت است که ممکن است آکنه بیشتری ظاهر شود.

 

آلوئه ورا

مثل عسل، آلوئه ورا یک درمان خانگی مرسوم هست. در مورد جوش صورت این ماده به طور مشابهی باعث اصلاح می شود. بر اساس یک مطالعه ، استفاده از آلوئه ورا به طور مستقیم به زخم و جای جوش باعث کم کردن التهاب و اندازه بافت زخم می شود. شما می توانید ژل و محصولات آلوئه ورا در داروخانه ها پیدا کنید، شما همچنین می توانید این گیاه را خودتان رشد دهید یا بخرید. برگ ها را ببرید و ژل چسبنده را به طور مستقیم به پوست بمالید.

 

آب لیمو

هیچ تحقیق قابل توجهی وجود ندارد که ثابت کند که آب لیمو در از بین بردن جای جوش ها موثر هست. با این حال، شواهد بی حد و حصری جهت این عنوان وجود دارد. بسیاری می گویند که در استفاده از آب لیمو در بهوبد جای جوش صورت موفق بوده اند. مدافعان تاثر لیمو می گویند این امر باعث کم کردن عوض کردن رنگ پوست شما می شود. از آنجا که آب لیمو بسیار اسیدی هست، فقط چند قطره به طور مستقیم بر روی جای جوش صورت اعمال می شود.

درمان جای جوش با روش های طبیعی

درست است که داروهای طبیعی اثبات شده است جهت جای جوش صورت وجود دارد. با این حال، در مقایسه با بسیاری از کرم ها و لوسیون های گران قیمت که اثرات آنها نیز به همین اندازه ثابت نشده هست، مواد و داروهای طبیعی مزایای بیشتری دارند، چراکه هزینه کمتری دارند و عوارض جانبی کمتری دارند. به عبارت دیگر، یک بار ارزش امتحان کردن را دارند.

منبع:

روی بعضی صورت ها جای جوش از بین نمی رود و باعث زشتی پوست صورت خواهد شد. جهت برطرف جای جوش و مقابله

واژه های کلیدی: درمان خانگی | ضد التهاب | آلوئه ورا | استفاده | مطالعه | طبیعی | جراحی | درمانی

درمان جای جوش با روش های طبیعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو