اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ۳ راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

۳ راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

اگر پوست پای شما هم دچار خشکی شده است است می توانید از روش های درمانی خانگی موثری در این زمینه استفاده کنید.

3 راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

اگر پوست پای شما هم دچار خشکی شده است است می توانید از روش های درمانی خانگی موثری در این زمینه استفاده کنید. ما در این مقاله سه روش نرم کردن، مرطوب کردن و لایه برداری از پوست پا را به شما آموزش میدهیم با ما همراه باشید.

۳ راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

هوای سرد، بالا رفتن سن و حتی نوع کفش می توانند منجر به خشک شدن پوست کف پا شوند، هرچند این عارضه خطرناک نیست، ولی خوشبختانه درمان های خانگی راحت و مؤثری جهت برطرف این مسئله وجود دارد.

درمان خشکی کف پا مشمول بر سه مرحله است: لایه برداری، نرم کردن پوست، محافظت از پوست.

لایه برداری: میزان یکسانی از روغن زیتون و شکر قهوه ای را با هم ترکیب کنید تا اسکرابی همگن به دست آید. آن را بر تمام سطح پا بخصوص قسمت هایی که خشک ترند بمالید و جهت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پاها را ماساژ دهید. جهت پاک کردن اسکراب پاها را با آب سرد بشویید و سپس با حوله ای تمیز بخوبی خشک
کنید.

اگر پوست پای شما هم دچار خشکی شده است است می توانید از روش های درمانی خانگی موثری در این زمینه استفاده کنید.

محافظت از پوست: جهت محافظت از بافت پوست پا از وازلین استفاده کنید. مقدار زیادی وازلین را به سرتاسر پا، بین انگشتان، پاشنه و حتی رویه پا بمالید. بهتر است این کار را در شب انجام دهید تا چربی و رطوبت مورد نیاز بخوبی به عمق پوست پا برسد. فراموش نکنید جهت جلوگیری از لیز خوردن بعد از استفاده از وازلین جوراب بپوشید.

نرم کردن پوست: جهت نرم کردن پوست خشک ابتدا باید پاها را خیساند. معادل یک فنجان عسل را در تشتی آب گرم حل کنید و پاهای خود را ۱۵ دقیقه در آن بگذارید. اگر پوست پا دچار خشکی و ترک شدید است این وقت را طولانی تر کنید. آنزیم های طبیعی عسل سرعت اصلاح را زیاد کردن می بخشند و پوست شما را نرم می کنند. زیاد کردن گردش خون در پا یکی از راه های مبارزه با خشکی پوست پا است و خیساندن مرتب پاها گردش خون را در پا زیاد کردن می دهد.

ایران بانو ضمیمه روزنامه ایران

واژه های کلیدی: لایه برداری از پوست | محافظت از پوست | لایه برداری | استفاده | جلوگیری | رطوبت | ایران | وازلین | درمانی

3 راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

۳ راهکار مهم جهت برطرف خشکی پوست پا

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو