حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » شیوع عمل‌های جراحی زیبایی

شیوع عمل‌های جراحی زیبایی

قشنگی بینی و عمل قشنگی آن یکی از مرسوم ترین عمل هایی است که حتی افرادی که هزینه مورد نیاز جهت این جراحی

شیوع عمل‌های جراحی زیبایی

زیبایی بینی و عمل قشنگی آن یکی از مرسوم ترین عمل هایی است که حتی افرادی که هزینه مورد نیاز جهت این جراحی را نیز ندارند با وام گرفتن به این کار روی می آورند که البته جراحی قشنگی بینی نیز دارای عوارض زیادی می باشد.

«قرض کردن» به دنبال عمل قشنگی بینی هستندخبرگزاری فارس: عوارض «سربالا» عمل کردن بینی با زیاد کردن سن/ عده ای با «قرض کردن» به دنبال عمل قشنگی بینی هستند
دبیر علمی کنگره راینولوژی کشور عزیزمان ایران گفت: در بیمارستان های دولتی شاهد هستیم که عده ای از افراد که اوضاع مالی خوبی ندارند و قادر به تأمین هزینه های بهداشتی و تحصیل فرزندان خود نیستند با قرض کردن هزینه به دنبال عمل های قشنگی هستند.
به روایت گروه خبری بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، بابک ساعدی در نشست خبری ششمین کنگره انجمن راینولوژی کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: این کنگره با حضور متخصصان رشته های متفاوت و با نشانه ارتقای سطح دانش این افراد برگزار می شود.

شیوع عمل‌های جراحی زیبایی

وی با بیان اینکه در این کنگره به عنوان اختلالات خواب توجه خاص ای شده است است بیان کرد: معمولا افرادی که به صورت شیف های کاری مشغول به فعالیت هستند زیاد در معرض مبتلا شدن به به این اختلال قرار دارند.

دبیر علمی این کنگره با اشاره به شیوع عمل های جراحی قشنگی تصریح کرد: اکثر عمل های قشنگی در کشور ما به وسیله متخصصان گوش،حلق و بینی انجام می شود ولی این پزشکان کمترین شکایات را از سوی بیمار به خود اختصاص داده اند.

ساعدی گفت: قریب به اتفاق پزشکان کشور ما از قوانین آگاهی کافی ندارند به همین علت در حدود ۵۰ درصد از شکایات پزشکی، این پزشکان هستند که محکوم می شوند.

وی با بیان اینکه عمل های جراحی قشنگی از طرف افراد جامعه تقاضا می شود گفت: متخصصان باید تلاش کنند عمل جراحی را بصورت دقیق و با کیفیت انجام دهند و در مواقعی که فرد نیازی به عمل قشنگی ندارد به متقاضی اعلام کنند.

قشنگی بینی و عمل قشنگی آن یکی از مرسوم ترین عمل هایی است که حتی افرادی که هزینه مورد نیاز جهت این جراحی

این استاد دانشگاه ادامه داد: در بیمارستان های دولتی شاهد هستیم که عده ای از افراد که از اوضاع مالی خوبی برخوردار نبوده و حتی قادر به تأمین هزینه های بهداشتی و تحصیل فرزندان خود نیستند با قرض کردن هزینه های جراحی به دنبال عمل های قشنگی هستند. لذا باید توجه کنیم بعضی مسایل مانند بهداشت، سلامت و تغذیه مناسب از اولویت بیشتری برخوردار هستند.

ساعدی ادامه داد: در خصوص جراحی های قشنگی وظیفه انجمن راینولوژی است که اطلاعات مورد نیاز را در زمینه اعمال جراحی به فارغ التحصیلان تازه ارایه دهد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر جراحی پلاستیک در تمام دنیا شیوع پیدا کرده است گفت: بیشترین آمار جراحی های قشنگی مربوط به کشورهای آمریکا و اروپایی است.

وی در خصوص جراحی قشنگی بینی گفت: بینی فقط کانال عبور هوا نیست و از فیزیولوژی بسیار پیچیده ای برخوردار هست، بینی نه تنها نقش عبور هوا را برعهده دارد بلکه وظیفه تنظیم درجه تنفس نیز بر عهده این عضو بدن هست. تنفس با بینی کاملا با دهان متفاوت بوده لذا باید کوچک کردن بینی با دقت و به اندازه انجام شود.

ساعدی گفت: برداشتن بیش از حد استخوان و غضروف بینی و سربالا شدن زیاد بینی با زیاد کردن سن از عوارض بسیاری برخوردار است و چنین درخواست هایی در سراسر دنیا از‌بین‌برده‌شده شده است است.

گفتنی است ششمین کنگره انجمن راینولوژی کشور عزیزمان ایران از تاریخ یکم تا سوم آذرماه در سالن همایش های رازی برگزاری می شود.

شیوع عمل‌های جراحی زیبایی

منبع/فارس نیوز

واژه های کلیدی: عمل جراحی | بهداشت | بهداشتی | جراحی | ایران | انجمن | پزشکان | بهداشت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو