به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » جزئیات حکم تبرئه سعید طوسی را بخوانید

جزئیات حکم تبرئه سعید طوسی را بخوانید

سعید طوسی گفت: رأی تبرئه‌ام صادر شده است و به وکیلم نیز ابلاغ شده است به زودی منتشر می‌شود.

جزئیات حکم تبرئه سعید طوسی را بخوانید

سعید طوسی گفت: رأی تبرئه ام صادر شده است و به وکیلم نیز ابلاغ شده است به زودی منتشر می شود.

رای دادگاه تجدید نظر جهت سعید طوسی چه بود؟

پرونده سعید طوسی که به اتهام آزار جنسی شاگردان خود چندی پیش در اینترنت جنجالی شده است بود، بالاخره به آخر خود رسید و رای دادگاه تجدید نظر صادر شد.

عبارات مهم : سخنگوی قوه قضاییه – رسانه ها
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی، طی رشته توییتی منتشر شدن این خبر نوشت: شعبه ۵۶ دادگاه تجدید نظر تهران، بدون امضای رییس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد. اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی هست. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را ازدادگاه گرفته بود.

سعید طوسی نیز در نخستین تصویر العمل به این اقدام صادقی، در گفت و گو با (انصاف نیوز)، در پاسخ به ادعای زد و بند در این پرونده که از سوی محمود صادقی، مطرح شده است بود، گفت:

من این آقا را اصلاً نمی شناسم. قطعاً ایشان هر کسی است دروغ می گوید و ادعای بی خودی دارد و جهت خودش حرف زده هست. اگر ایشان مشکلی دارند با وکیلم، آقای حمید هروی تماس بگیرند تا توجیه شوند. رأی تبرئه ام صادر شده است و به وکیلم نیز ابلاغ شده است به زودی منتشر می شود.

مقامات قضایی راجع به پرونده سعید طوسی چه گفته بودند؟

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در آبان ماه ۹۵ درخصوص پرونده طوسی، گفته بود: در این پرونده کسی آمده شکایت کرده و شکایت بررسی شده، ولی هنوز مرحله پیگیری به آخر نرسیده هست. این پرونده که در ابتدا یک شاکی داشت و بعدا سه یا چهار نفر شدند در مسئله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب صادر شده است و این قرار قطعی است.

سخنگوی دستگاه قضا، همچنین راجع به دیگر اتهام مطرح شده است علیه طوسی گفت: ادعای دیگری شده است که تشویق به فساد صورت گرفته، در مورد این مسئله هم قرار منع تغقیب صادر شد، ولی اعتراض شد و به دادگاه رفت و دادگاه با قرائن و شواهدی گفته که باید پیگیری ادامه پیدا کند، به همین علت قرار منع تعقیب را نقض کرده است.

وی با بیان اینکه براساس قانون اساسی و قوانین، دیگر موارد عفت عمومی از جمله مواردی است که باید به صورت غیر علنی به آن پیگیری شود، گفت علت این عنوان این است که خیلی اوقات زیاد از اینکه به ضرر مجرم باشد، به ضرر شاکی است و گاهی افشای عنوان به خانواده شاکی لطمه وارد می کند و حتی بعضی موارد اشاعه فحشا می شود. بنابراین چه آنجایی که جرم اثبات شده است و چه آنجایی که جرم اثبات نشده، هیچ کس مجاز نیست آنرا مطرح کند عنوان بحث سیاسی گروهی نیست، بلکه شرع و قانون و اخلاق اجازه نمی دهد.

جزئیات حکم تبرئه سعید طوسی را بخوانید

ماجرای اتهامات علیه طوسی از کجا شروع شد؟

برای نخستین بار در خرداد ماه ۹۵ بعضی رسانه ها از وجود پرونده علیه سعید طوسی به علت اعمال منافی عفت خبر دادند. این اخبار آن چنان مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه اوایل مهر ماه یکی از رسانه های خارج از ایران، اتهامات سنگینی علیه او مطرح کرد.

این اتهامات بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی داشت. بعضی شاکیان این پرونده نیز گفت و گوهایی با رسانه های خارج از کشور عزیزمان ایران داشته اند که درآن ادعاها و اتهامات خود را علیه سعید طوسی مطرح کردند. در تصویر العمل به این اتهامات سعید طوسی دو بیانیه صادر کرد و همه ادعاها را رد کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mashreghnews.ir

واژه های کلیدی: سخنگوی قوه قضاییه | رسانه ها | دادگاه | تصویر | پرونده | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو