كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

رنگ و شکل ظاهری ناخن ها خبر از اوضاع درونی بدنتان میدهد و می تواند بیمار بودن یا نبودنتان را تایید کند. انواع

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

رنگ و شکل ظاهری ناخن ها خبر از اوضاع درونی بدنتان میدهد و می تواند بیمار بودن یا نبودنتان را تایید کند. انواع پرسشها ناخن مانند شکنندگی، عوض کردن رنگ، عوض کردن فرم و ظاهر ناخن حاکی از کمبودهای تغذیه ای در بدنتان هست. در ادامه به صحبت های سیدمسعود داوودی متخصص پوست در این رابطه دقت کنید.

متخصص پوست با اشاره به بیماری هایی که باعث آسیب به ناخن می شود، گفت: شکننده بودن ناخن می تواند، علت میکروبی و قارچی داشته باشد و نیاز به بررسی دارد.

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

سیدمسعود داوودی، در مورد حفظ سلامت واستحکام ناخن ها گفت: قسمت عمده ناخن، از پروتئینِ کراتین تشکیل شده است هست. نحوه قرار گرفتن رشته های کراتین، عامل استحکام ناخن هاست. البته صفحه ناخن غیر از کراتین، مقداری آب و چربی هم دارد و اثری از املاح معدنی مثل کلسیم در ناخن نیست.

وی در شبکه رادیویی سلامت راجع به عواملی که بر سلامت یا شکنندگی ناخن ها موثر هست، گفت: از همه عوامل مهم تر، آسیب فیزیکی هست. عوامل خارجی که به پوست آسیب می زند، به ناخن هم آسیب می زند. به عنوان مثال، افرادی که با حلال های شیمیایی سرو کار دارند، افرادی که به علت شغلشان ضربه به ناخن هایشان وارد می شود و زن های منزل دار که دست به آب و مواد شوینده می زنند، مستعد شکنندگی ناخن هستند.

متخصص پوست ادامه داد: البته بر اثر مبتلا شدن به بیماری های داخلی، در کسی که زمینه داشته باشد، تغییراتی در ناخن دیده می شود؛ همچنین با زیاد کردن سن، تغییراتی در پوست و ناخن اتفاق می افتد و ناخن ها شکننده می شود.

رنگ و شکل ظاهری ناخن ها خبر از اوضاع درونی بدنتان میدهد و می تواند بیمار بودن یا نبودنتان را تایید کند. انواع

این متخصص پوست ، اختلالات گردش خون را بااهمیت ترین مساله موثر در جنس ناخن عنوان و بیان کرد: در افرادی که به هر علت خونرسانی به انگشتان و ناخن ندارند، جنس ناخن طبیعی نیست.

وی در پاسخ بله این پرسش که آیا درمان پرسشها ناخن طولانی مدت صورت می گیرد؟، گفت: لیکن ناخن رشد کندی دارد. به عنوان مثال ناخن های دست ۳ میلی متر رشد می کند و این رشد کند موجب می شود، درمان ناخن هم طی چهار تا شش ماه طول بکشد.

داوودی راجع به تاثیر رنگ پوست افراد در عوض کردن ناخن آنها، تاکید کرد: گاهی تغییرات ناخن کاملا عادی هست؛ به عنوان نمونه افرادی که رنگ پوست سبزه یا تیره دارند، گاه نوارهای سفید رنگ و تیره روی ناخن هایشان مشاهده می شود که این تغییرات مربوط به رنگ پوست افراد هست، ولی بعضی امراض همچون اختلالات غده تیروئید، بیماری قلبی، بیماری ریوی، بیماری کبدی و کلیوی منجر به تغییرات ناخن می شود.

وی ادامه داد: قسمت عمده صفحه ناخن افرادی که بیماری کبدی پیشرفته دارند، سفید رنگ می شود و فقط یک حاشیه هلالی نزدیک نوک ناخن قرمز یا صورتی رنگ می ماند. البته در کسی که سلامت جسمی کامل دارد، عوض کردن در ناخن نشان دهنده بیماری داخلی نیست.

این متخصص پوست با بیان اینکه شکننده بودن ناخن می تواند، علت میکروبی و قارچی داشته باشد، گفت: بعضی قارچ ها به صورت ساپروفیت (همزیست) روی پوست زندگی می کنند. صفحه ناخن، یک بافت مرده است و می تواند کانونی باشد جهت رشد میکروب ها و قارچ ها باشد به خاص قارچ در ناخن پا رشد می کند و علت آن این است که پا داخل کفش قرار می گیرد و رطوبت و تعریق در این محیط وجود دارد که محیط را جهت رشد قارچ مستعد می کند.

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

وی ادامه داد: البته تشخیص قطعی با انجام آزمایش صورت می گیرد و اگر عامل بیماری قارچ باشد، داروهای تازه که به مدت دو تا سه ماه داده می شود و به صورت خوراکی هست، همراه با داروی موضعی مالیدنی می تواند موثر باشد.

فارس

واژه های کلیدی: شکنندگی ناخن | متخصص پوست | تاثیر رنگ | بیماری | سلامت | شکننده | بیماری های ناخن | پوست اطراف ناخن

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

تاثیر پذیری ناخن ها از پرسشها سلامتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو