آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

 زاویه دار کردن صورت، تاثیر زیادی بر قشنگی دارد. گاهی برایتان اتفاق افتاده است که احساس کنید گونه هایتان چاق شده است است؟ احساس کنید

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

 زاویه دار کردن صورت، تاثیر زیادی بر قشنگی دارد. گاهی برایتان اتفاق افتاده است که احساس کنید گونه هایتان چاق شده است است؟ احساس کنید صورتتان پف کرده است؟ گاهی فرد به طور کلی چاق است و باید با کم کردن وزن، صورت خود را نیز لاغر کند ولی گاهی علت این چاقی صورت بیماری و دلایل دیگر است که با ورزش و تغذیه ی مناسب قابل درمان است.

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

زاویه دار کردن صورت پف کرده

این مهم است که بدانید چیزی در بر روی صورتتان می بینید چربی است یا احتباس آب در زیر پوست؟ احتباس آب در زیر پوست یا همان پف صورت دلایل مختلفی مثل از دست دادن آب، رژیم غذایی خاص و مصرف الکل دارد و معمولا اطراف چشم ایجاد می شود. اگر صورتتان چنین حالتی دارد می توانید اقداماتی را جهت از بین بردن مایع مازاد صورت انجام دهید.

تمرین با وزنه و سفت کردن عضلات صورت

تمرین با کمک وزنه، تراکم عضلات را زیاد کردن می دهد. و این اتفاق باعث خواهد شد تا سوخت و سازتان زیاد شود، آیا که دیگر عضلاتتان جهت کارکرد به انرژی بیشتری نیاز دارند، حتی زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید.

تمرینات قدرتی به شما کمک می کند تا وزن کم کنید، و از اضافه وزن دور بمانید. حتی می تواند عضلات صورت شما را نیز تقویت کند، حتی بدون اینکه مستقیماً درگیر تمرین باشند!

 زاویه دار کردن صورت، تاثیر زیادی بر قشنگی دارد. گاهی برایتان اتفاق افتاده است که احساس کنید گونه هایتان چاق شده است است؟ احساس کنید

روش های آب کردن چربی صورت

همه می دانند که جهت خلاصی از چربی اضافه (در هر ناحیه از بدن که باشد) باید فعالیت چربی سوز بیشتری انجام شود. آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب جهت افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی هست، ولی گاهی این اتفاق می افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر صورت فرد دارد و اصولا باعث می شود سن افراد، زیاد به نظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راه های از بین بردن سریع غبغب هست، ولی یک راه درمانی بافایده بدون درد و خون ریزی نیز جهت از بین بردن این مسئله زیر چانه ای وجود دارد.

۱- ماساژ غبغب

به اندازه ی یک فندق، کرم را روی گردن بزنید و به کمک کف دست ها گردن تان را به سمت بالا ماساژ دهید. توجه داشته باشید که در بازار کرم هایی مخصوص لاغری صورت به فروش می رسند که از نظر علمی تاثیر و کارایی آنها به اثبات نرسیده است.

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

۲- ماساژ گونه ها

* به اندازه ی یک فندق از کرم روزانه ی خود را با کمک نوک انگشت روی گونه ها بزنید.

* انگشت هایتان را با ملایمت از مرکز صورت به سمت گوش ها بکشید.

* این کار را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

ورزش جهت از بین بردن غبغب

 زاویه دار کردن صورت، تاثیر زیادی بر قشنگی دارد. گاهی برایتان اتفاق افتاده است که احساس کنید گونه هایتان چاق شده است است؟ احساس کنید

 کف دست ها را جهت ۱۰ ثانیه به پیشانی تان فشار دهید.

این فشار را در جهت تصویر گردن و سر وارد کنید.

باید حس کنید که گردن و چانه تان سفت شده است اند.

این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید.

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید.

در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.

زاویه دار کردن صورت با ماساژ 

ماساژ صورت تاثیر زیادی بر قشنگی شما دارد و باعث جوان ماندن و سفت شدن عضلات صورت و در نتیجه زاویه دار شدن صورت می گردد. با کمک ماساژ میتوانید سلولیت ها مستقر در ناحیه ی صورت را تخلیه کرده و جریان خون را بهتر در سرتاسر صورت خود به جریان اندازید. در نتیجه این کار باعث می شود که چربی های صورت بهتر و سریعتر آب شوند.

ورزش جهت آب کردن چربی صورت

تمرین ۱:

چانه تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می جوید.

در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده است اند.

تمرین ۲:

دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید.

حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید.

 این حرکت را چند بار انجام دهید.

تمرین ۳:

همان طور که سرتان در حالت طبیعی واقع شده است است (بدون خم کردن آن به هر جهتی)، تلاش کنید لب پایین خود را به بینی تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیر ممکن هست، ولی تلاش جهت انجام چنین کاری، جهت نشانه شما بافایده خواهد بود. بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

ورزش و تغذیه ی سالم

در حالت کلی با افزایش وزن، صورت نیز مانند سایر نقاط بدن دچار چاقی می شود. یکی از روش های موثر جهت لاغری صورت، لاغر کردن کل بدن هست. جهت این کار در گام اول باید تغذیه تان را اصلاح کنید.

مواد غذایی مناسب جهت لاغری صورت

۱- توصیه می کنیم مواد غذایی سرشار از فیبر را در الویت برنامه ی غذایی تان قرار دهید.

۲- دانه های روغنی، سبزیجات و میوه های تازه جزو گزینش های غذایی جهت رسیدن به خوش اندامی هستند.

۳- علاوه بر این مورد نیاز است که روزانه حداقل یک و نیم لیتر آب بنوشید تا بهتر بتوانید سموم بدن را دفع کنید.

۴- یادتان باشد که ورزش منظم (دو مرتبه در هفته) بافایده هست. بهتر است دوی نرم یا پیاده روی تند را انجام دهید، چون کمک بیشتری به دفع چربی بدن و بدون شک چربی صورت می کند.

اثر دارو بر پف صورت

بسیاری از داروها، چه آن هایی که با نسخه فروخته می شوند، چه آن هایی که همه جا در دسترسند، می توانند باعث احتباس آب در صورت شوند. اگر می خواهید صورتتان لاغر شود، باید مصرف داروهایی که باعث حبس آب در صورت می شوند را کم کردن داده یا قطع کنید.

اگر داروهای شما برایتان تجویز شده است اند، با پزشکتان راجع به ی جایگزین های آن دارو صحبت کنید، جایگزینی که آب را حبس نکند. البته باید هر دارویی که دکترتان تشخیص می دهد و مورد نیاز می داند را مصرف کنید، حتی اگر باعث شود صورتتان پف کند.

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است

مقاله مرتبط:


لیپوساکشن صورت به منظور داشتن صورت استخوانی

استخوانی کردن صورت بدون جراحی

شیوه استخوانی کردن صورت پهن

زاویه دار کردن فک و صورت با امواج رادیوئی و تزریق ژل

زاویه دار کردن صورت با روش های جراحی و غیر جراحی

واژه های کلیدی: تمرینات قدرتی | چربی اضافه | مواد غذایی | رژیم غذایی | اضافه وزن | احتباس آب | ماساژ | عضلات | طبیعی | زاویه | جراحی

زاویه دار کردن صورت و گونه با ورزش

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو