حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » سونوتراپی آلت، درمان پرسشها جنسی مردان با اولتراساوند

سونوتراپی آلت، درمان پرسشها جنسی مردان با اولتراساوند

اختلال نعوظ، گونه‌ای از پرسشها جنسی در مردان است که در آن آلت تناسلی قادر نیست به اوضاع نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند، بنابراین فرد نمی‌تواند عملکرد رضایت‌بخشی در آمیزش جنسی داشته باشد

سونوتراپی آلت، درمان پرسشها جنسی مردان با اولتراساوند

اختلال نعوظ، گونه ای از پرسشها جنسی در مردان است که در آن آلت تناسلی قادر نیست به اوضاع نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند، بنابراین فرد نمی تواند عملکرد رضایت بخشی در آمیزش جنسی داشته باشد

چگونگی درمان پرسشها جنسی مردان با اولتراسوند

برای برطرف اختلالات نعوظ ( و ایجاد سفتی آلت حین نزدیکی) در مردان درمانهای مختلفی وجود داشته است از جمله شایعترین آنها استفاده از قرص های خوراکی است ( مانند ویاگرا ) با وجود اینکه این داروها اثربخشی قابل قبولی داشته اند ولی با محدودیت هایی نیز همراه هستند . ازجمله اینکه این داروها در بیماران قلبی یا بیماران با فشار خون بالا و یا سابقه سکته اخیر، قابل استفاده نیستند . در ضمن با بعضی داروها همزمان قابل مصرف نیستند.
بعضی از بیماران ممکن است از عوارض جانبی این قرص ها ( مانند تاری دید ، پرسشها گوارشی، دردهای عضلانی ) زحمت ببرند . در بعضی نیز اثر قابل توجهی نداشته باشد .

عبارات مهم : بیماران قلبی – استفاده
سایر درمانهای موجود ( تزریقات مرتب داخل آلت و استفاده از وکیوم ) نیز بهمین ترتیب محدودیت هایی دارند .
تعبیه پروتز آلت هم یک درمان جراحی جهت کسانیکه کاملا توانایی نعوظ آنها از کار افتاده است بوده و پر هزینه محسوب می شود و ممکن است با عوارضی همراه باشد.

سونوتراپی یا سونو درمانی آلت sound therapy
استفاده از انرژی امواج اولتراسوند( ماوراء صوت ) در پزشکی به چند دهه گذشته برمیگردد.
از این امواج سالها جهت خرد کردن سنگهای کلیه استفاده شده است است و بی خطر بودن آن ملاحظه شده است است ( سنگ شکن برون اندامی ).
اما در طول چند سال اخیر جهت درمان بعضی از پرسشها جنسی در مردها استفاده از این امواج مورد توجه قرار گرفته هست.
ابتدا جهت درمان پلاک پیرونی ( رسوبات کلسیمی آلت که معمولا باعث کج شدن آلت میشوند ) استفاده گردید و در حال حاضر به یکی از درمانهای پرسشها جنسی( نعوظی ) آلت تبدیل شده است است.

 

سونوتراپی آلت، درمان پرسشها جنسی مردان با اولتراساوند

موارد استفاده از سونوتراپی آلت

افرادی که به هر دلیلی امکان استفاده از قرص های خوراکی را ندارند.( مانند بیماران قلبی ، سکته مغزی یا قلبی اخیر ، فشار خون بالا )
افرادی که نتیجه دلخواه از داروها نمیگیرند.
افرادی که با مصرف داروها دچار عوارض جانبی شده است اند.
افرادی که علاوه بر پرسشها نعوظی آلت دچار بیماری پیرونی هم هستند .
و در نهایت به عنوان یک گزینش درمانی در کنار سایر درمانهای موجود به بیمار پیشنهاد میشود.

روش انجام اثربخش
مانند سایر روشهای درمانی در پزشکی اینجا هم تاثیر صد در صد و در تمام بیماران نداریم در بیمارانی که به داروها مقاوم بوده اند ( یعنی انواع خیلی شدید مسئله ) زیاد از نیمی از موارد با سونوتراپی اصلاح یافته اند و یا بعد از طی دوره سونوتراپی با مقادیر بسیار اندک دارو قادر به نزدیکی بوده اند.
از دیگر فایده های سونوتراپی این است در مدت وقت کوتاهی به صورت سرپایی قابل انجام است . یعنی دستگاه سونوتراپی در چند نقطه آلت در طی حدود یک ربع ساعت بکار میرود و بعد بیمار مرخص شده است و مجددا یک هفته ( یا کمتر ) بعد مراجعه میکند.

 

اختلال نعوظ، گونه‌ای از پرسشها جنسی در مردان است که در آن آلت تناسلی قادر نیست به اوضاع نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند، بنابراین فرد نمی‌تواند عملکرد رضایت‌بخشی در آمیزش جنسی داشته باشد

مکانیسم اثر و عوارض
برای توضیح اینکه چطور این امواج مسئله نعوظی آلت را برطرف میکنند فرضیه هایی داده شده است است .مهمترین آنها این است که احتمالا با جنبش بافت آلت منجر به ساخت عروق خونی تازه میشوند ( neovasculsration ) و یا به ترمیم عصبهای موجود کمک میکنند.
در هر صورت استفاده از امواج اولتراسوند با شدت پایین که در این روش کاربرد دارد هیچ گونه عوارض جانبی خطرناکی نداشته هست. بررسی های متعدد در این زمینه انجام شده است است و همگی بی خطری روش سونوتراپی را نشان داده اند.

دکتر امیر مدیر – جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژی)

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: irpezeshkan.com

واژه های کلیدی: بیماران قلبی | استفاده | استفاده | مردان | درمانی | سلامت | سلامت جنسی | بیماریهای جنسی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو