دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » بیماری پاییز و زمستان/ بیماری نوروویروس

بیماری پاییز و زمستان/ بیماری نوروویروس

بهداشت عمومی انگلستان، هر سال در بخش رویکردهای زمستانی جهت حفظ سلامت افراد، توصیه‌های مناسبی را با نشانه جلوگیری از مبتلا شدن به نوروویروس و شیوه‌های مناسب جهت درمان بیماری نوروویروس ارائه می‌دهد. 

بیماری پاییز و زمستان/ بیماری نوروویروس

بهداشت عمومی انگلستان، هر سال در بخش رویکردهای زمستانی جهت حفظ سلامت افراد، توصیه های مناسبی را با نشانه جلوگیری از مبتلا شدن به نوروویروس و شیوه های مناسب جهت درمان بیماری نوروویروس ارائه می دهد.

بیماری نوروویروس چیست؟

نوروویروس (norovirus) یکی از بیماری های زمستانی آزاردهنده است که هر سال بعضی از افراد را با مسئله مواجه می کند، ولی محققان اعلام کرده اند که مواردی از مبتلا شدن به نوروویروس می تواند در همین فصل پاییز هم مشاهده شود. به همین دلیل، بعضی از مقامات بهداشتی در کشورهای اروپایی از مردم درخواست کرده اند که نسبت به علائم نوروویروس هوشیار باشند و این بیماری را در فصل پاییز جدی بگیرند.

عبارات مهم : ضدعفونی کردن – مبتلا شدن
بهداشت عمومی انگلستان (Public Health England)، هر سال در بخش رویکردهای زمستانی جهت حفظ سلامت افراد، توصیه های مناسبی را با نشانه جلوگیری از مبتلا شدن به نوروویروس و شیوه های مناسب جهت درمان این بیماری ارائه می دهد. نوروویروس با نوعی استفراغ تلخ همراه می شود که معمولا هم ۲ روز ادامه پیدا می کند.

کار زیادی جهت مقابله با این بیماری نمی توان انجام داد، ولی راه هایی جهت کم کردن خطر مبتلا شدن به آن در اثر تماس با سطوح آلوده وجود دارند. دکتر نیک فین (از مسئولان PHE)، می گوید: نوروویروس می تواند آزاردهنده باشد و به آسانی هم به افراد دیگر انتقال یافته شود. زیاد افراد می توانند با گذشت یک یا دو روز بر این بیماری غلبه کنند، ولی کودکان و نوجوانان، سالمندان و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف معمولا دوره های طولانی تری از این بیماری را تجربه می کنند و به آسانی با مسئله کم آبی بدن مواجه می شوند. بنابراین، نوشیدن مقدار زیادی آب جهت پیشگیری از کم آبی بدن واقعا جهت افراد مبتلا به نوروویروس ضرورت دارد.

توجه داشته باشید که، نوروویروس از طریق لمس کردن دست ها یا سطوحی که دارای ویروس هستند، به آسانی انتقال می یابد. بعد همه سطوح متفاوت در دسترس و عمومی، باید بعد از هر مرحله این بیماری ضدعفونی شوند. آن دسته از افرادی که مبتلا به اسهال و استفراغ شده است اند، نباید تا ۴۸ ساعت بعد از محو شدن کامل علائم نوروویروس، جهت تهیه و آماده سازی غذا اقدام کنند. توصیه ما این است که اگر هر فردی به نوروویروس مبتلا شد، با کمترین تماس خودش را به دکتر برساند و در محیط های عمومی تردد نکند.

دلیل این که نوروویروس می تواند چنین مشکلاتی را به وجود بیاورد، این است که انسان ها دارای ساختار ایمنی مناسب جهت مقابله با نوروویروس نیستند و درنتیجه نوروویروس می تواند خیلی راحت و سریع آن ها را مبتلا کند. با توجه به اهمیت موضوع، همه باید بدانند که نوروویروس دارای چه علائمی است و چطور باید از خود مواظبت کرد. دکتر راجر هندرسون راجع به این پرسشها به شما کمک می کند.

علائم نوروویروس

 • – حالت تهوع ناگهانی و استفراغ شدید.
  – اسهال آبکی.
  – تب.
  – گرفتگی در ناحیه معده و شکم.
  – سردرد.
  – درد در ناحیه دست ها و پاها.

این بیماری به آسانی از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد. نوروویروس بین ۱۲ تا ۴۸ ساعت بعد از آخر بیماری در بدن باقی می ماند و نهایتا تا ۳ روز بعد از آخر بیماری دوام می آورد. درواقع، فرد بیمار تا ۴۸ ساعت بعد از محو شدن علائم نوروویروس همچنان می تواند این بیماری را به دیگران انتقال یافته کند.

بیماری پاییز و زمستان/ بیماری نوروویروس

شیوه های محافظت از دیگران در برابر بیماری نوروویروس

 • – دست ها را بعد از رفتن به توالت بشویید و فواصل منظمی را جهت شستن دست ها در طول روز در نظر بگیرید.
  – هر سطحی که به واسطه استفراغ یا اسهال آلوده شده است است را کاملا ضدعفونی کنید.
  – تا ۳ روز بعد از اتمام بیماری اصلا جهت اعضای خانواده غذا آماده نکنید.
  – حتما از دستکش موقع ضدعفونی کردن یا تمیز کردن سطوح متفاوت استفاده کنید.
  – از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatism.com

واژه های کلیدی: ضدعفونی کردن | مبتلا شدن | استفراغ | بیماری | پاییز | سلامت | انتقال | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو