شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A

افسردگی خندان چیست؟

در اطراف ما اشخاصی زندگی می‌کنند که به رغم موفق بودن و درخشیدن در کار و زندگی شخصی، در درون احساس خوش حالی ندارند و در واقع این

افسردگی خندان چیست؟

در اطراف ما اشخاصی زندگی می‌کنند که به رغم موفق بودن و درخشیدن در کار و زندگی شخصی، در درون احساس خوش حالی ندارند و در واقع این افراد از نوعی افسردگی موسوم به «افسردگی خندان» زحمت می‌برند

مراقب افسرده های خندان باشید

«افسردگی خندان» نیز شکل رنج‌آوری از اختلال افسردگی است که به آسانی می‌توان آن را مخفی نگه داشت و گاهی اوقات بیماران حتی از غم و افسردگی خود آگاهی ندارند. افسردگی خندان با نشان دادن خوش حالی در ظاهر و مخفی نگهداشتن درد و ناراحتی در درون آشنا می‌شود. در واقع تضاد آشکاری بین آنچه فرد در ظاهر به نظر می‌رسد و احساس واقعی که در درون دارد وجود دارد.

در مطالعه انجام شده است روی ۲۰۰۰ زن در آمریکا مشخص شد ۸۹ درصد از آنان که دچار افسردگی و اضطراب بوده‌اند پرسشها خود را از دوستان، خانواده و همکاران مخفی نگه داشته‌اند. نمونه‌ای از مبتلا شدن به افسردگی خندان فرد متاهل، کوشا و تحصیل کرده‌ای است که می‌تواند در اغلب شرایط همچون مراسم ازدواج دوستش بسیار خوشحال و خندان ظاهر شود در حالی که در درونش احساس خلا و ناامنی دارد. این افراد در زندگی عملکرد خوبی داشته و به همین علت کمتر درخواست کمک می‌کنند و حتی زمانیکه شاد هستند و همه امور موافق میل آنهاست احساس افسردگی دارند.

افسردگی خندان چیست؟

به گفته کارشناسان، این اوضاع خطرناک است لیکن این افراد عملکرد خوبی در جنبه‌های متفاوت زندگیِ خود از جمله شغل، تحصیل و زندگی یکسان دارند و نمی‌توان افسردگی را در آنان به سادگی تشخیص داد. یک علامت مرسوم در میان مبتلایان به افسردگی خندان این است که آنان باور دارند، به اندازه کافی خوب نیستند. آنان اغلب تصویر خوبی از خود نداشته و دچار خلاء، پرسشها احساسی و واکنش‌ها خودانتقادی هستند و انتظارات بالایی نیز از خود دارند. بیماران مبتلا به افسردگی خندان به مشکل می‌پذیرند که باید به متخصصی مراجعه کنند، ولی کارشناسان تاکید دارند زمانیکه این بیماران به فکر فوت یا خودکشی می‌افتند، این یک زنگ خطر است و حتما باید به دکتر مراجعه کنند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : مبتلا شدن – افسردگی
منبع: sepidonline.ir

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | افسردگی | افسردگی | سلامت | زندگی | احساس | احساسی | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو