اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » روزی یک عدد سیب را فراموش کنید و یک تکه شکلات بخورید!!/ برای بی نیاز شدن از دکتر رفتن

روزی یک عدد سیب را فراموش کنید و یک تکه شکلات بخورید!!/ برای بی نیاز شدن از دکتر رفتن

شکلات غنی از آهن و آنتی اکسیدان است و به صورت بلقوه قدرت تقویت مغز را دارد.خوردن لذت بخش میان وعده هایی با طعم کاکائو به طور منظم،

روزی یک عدد سیب را فراموش کنید و یک تکه شکلات بخورید!!/ برای بی نیاز شدن از دکتر رفتن

شکلات غنی از آهن و آنتی اکسیدان است و به صورت بلقوه قدرت تقویت مغز را دارد.خوردن لذت بخش میان وعده هایی با طعم کاکائو به طور منظم، می تواند مغز شما را از *کاهش شناختی cognitive decline محافظت کند. 

خواص هر روز شکلات خوردن جهت مغز

اگر واقعا می خواید از دکتر رفتن بی نیاز شوید، روزی یک عدد سیب خوردن را فراموش کنید و به جایش یک تکه شکلات را امتحان کنید. بر اساس بررسی تازه که در دانشگاه لاکویلا L’Aquila  در ایتالیا انجام شده است هست، خوردن لذت بخش میان وعده هایی با طعم کاکائو به طور منظم، می تواند مغز شما را از *کاهش شناختی cognitive decline محافظت کند.

*اختلال شناختی خفیف: اختلال شناختی خفیف که باعث کم کردن قابل ملاحظه و قابل اندازه گیری در توانایی های شناختی، از جمله مهارت های حافظه و تفکر می شود. فرد مبتلا به MCI در معرض خطر مبتلا شدن به آلزایمر یا زوال عقل دیگر قرار دارد.

روزی یک عدد سیب را فراموش کنید و یک تکه شکلات بخورید!!/ برای بی نیاز شدن از دکتر رفتن

شکلات تلخ dark غنی از آهن و آنتی اکسیدان هست، و به عنوان دسری هوشمندانه جهت عاشقان دسر آشنا شده است هست. بر اساس بررسی مجددی که روی مطالعات قبلی انجام شده، و به صورت بلقوه قدرت تقویت مغز را دارد که این توصیه هم یک اثر لذت بخش دیگر جهت آن است.

خوردن روزانه مقداری شکلات عملکردهای مربوط به مغز را اصلاح می بخشد:

  • – قدرت توجه به جزئیات
  • – سرعت پردازش
  • – کارکرد حافظه 
  • – تسلط کلامی 

به گفته ولنتینا سوسی Valentina Socci و میشل فرارا Michele Ferrara نویسندگان این بررسی: مصرف منظم کاکائو و شکلات در واقع می تواند تاثیرات مثبتی بر عملکرد شناختی در طول وقت داشته باشد،” نتیجه تجزیه و تحلیل آن ها که در Frontiers in Nutrition منتشر شد نشان داد که سالمندان که در معرض خطر کم کردن حافظه هستند بیشترین سود را از خوردن شکلات دریافت کرده اند. مصرف منظم شکلات می تواند به بهبود فرایندهای حیاتی تفکر در طول وقت کمک کند.

یک میان وعده سریع ممکن است مزایای کوتاه مدتی هم داشته باشد. خوردن کاکائو همچنین می تواند به بزرگسالان جوان و سالم در انجام  بهتر *آزمون های شناختی سخت تقریبا بلافاصله کمک کند، اگر چه این تاثیر بسیار نامحسوس بود.

شکلات غنی از آهن و آنتی اکسیدان است و به صورت بلقوه قدرت تقویت مغز را دارد.خوردن لذت بخش میان وعده هایی با طعم کاکائو به طور منظم،

*آزمون های شناختی cognitive tests: ارزیابی کنندهٔ ظرفیت های شناختی انسان ها و حیوانات هستند. آزمون هایی که بر روی انسان ها انجام می شود مشمول بر انواع آزمون های ضریب هوشی ست. آن دسته از آزمون ها که بر روی حیوانات اجرا می شود مشمول بر آزمون آینه (آزمونی از خودآگاهی بصری) و مارپیچ T است (که توانایی یادگیری را می آزماید). اینگونه مطالعات در تحقیقات مربوط به فلسفهٔ ذهن و روانشناسی مهم هستند، همچنین در تعیین هوش انسان و حیوان.

 

مزایای قدرتمندی از فلاونول های flavanols کاکائو حاصل می شود، یک ترکیب آشنا شده است آن به خاطر مزایای سلامتی است.شکلات های تیره تر نسبت به انواع شیری حاولی فلاونول های بیشتری هستند ولی شما می توانید این ترکیب را در سیب، گلابی و انگور و سایر خوراکی ها هم پیدا کنید.

به گفته سسی و فرارا، نوع خاصی از فلاونوئید flavonoid از سلامت سیستم قلبی عروقی حمایت می کند و می تواند جریان خون را به بخشی از مغز که به طور خاص به وسیله پیری تحت تاثیر قرار می گیرد را زیاد کردن دهد. هر دوی این عملکردها با خوردن روزانه مقدار کمی شکلات تلخ در بدن انجام می شود ولی مراقب باشید که بیش از حد شکلات نخورید به خصوص شکلات هایی که دارای قند و مواد افزودنی هستند.

به گفته دکتر ژاکلین لاندن Jaclyn London ، مدیر تغذیه موسسه the Good Housekeeping، خوشبختانه گزینش شکلات به عنوان دسر می تواند ولع بیش از حد جهت خوردن را کم کردن دهد. مصرف ۱ اونس ( ۲۸ گرم ) شکلات در روز یا حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ کالری، منافع بسیار زیادی جهت بدن دارد و من طرفدار مصرف روزانه شکلات هستم. “

با این حال بهتر است که مصرف سیب را کاملا رها نکنید ولی اضافه کردن کمی شکلات به سیب هیچ ضرری ندارد.

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

روزی یک عدد سیب را فراموش کنید و یک تکه شکلات بخورید!!/ برای بی نیاز شدن از دکتر رفتن

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | کاکائو | سلامتی | روزانه | فرارا | شکلات | سلامت | حافظه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو