هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

به تازگی چیزی به عنوان بخار دادن واژن یا بخور واژن و یا بخور واژینال به گوش می خورد که شاید جهت شما تازگی داشته باشد، ما تلاش

بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

به تازگی چیزی به عنوان بخار دادن واژن یا بخور واژن و یا بخور واژینال به گوش می خورد که شاید جهت شما تازگی داشته باشد، ما تلاش کرده ایم در باره اینکه بخار دادن واژن چیست، اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار دهیم

 بخور واژینال و منافع و مضرات آن

بخار دادن واژن روشی است که به تازگی جایگزین بعضی درمان های پزشکی شده است است و بدین ترتیب است که با نشستن بر بالای بک ظرف آب در حال بخار، اجازه داده می شود  که بخار وارد واژن شود و البته با پرداخت هزینه های این روش درمانی جدید. جالب اینجاست که این اختراع دارای حق ثبت نیز می باشد.

 

بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

 

از این روش تازه با نام های: بخار دادن واژن، بخور واژینال، بخور V، حمام بخار واژن، بخور یونی yoni، چای یوک  chai yok و باجوس bajos نیز یاد می شود.

ارائه دهندگان این درمان، ادعا می کنند که بخور واژینال موجب تمیز کردن واژن، زیاد کردن باروری، درمان دوره های پریودی نامطلوب، درمان اختلالات ارگاسم و پاکسازی سموم می گردد. بدیهی است که بخار دادن واژن نه تنها این کار ها را انجام نمی دهد بلکه موجب جنبش ناحیه تناسلی و واژن زنان نیز می گردد. در ادامه توضیح خواهیم دا گه آیا مردم بخور واژینال را دوست دارند.

به تازگی چیزی به عنوان بخار دادن واژن یا بخور واژن و یا بخور واژینال به گوش می خورد که شاید جهت شما تازگی داشته باشد، ما تلاش

گرچه بخور واژینال به وسیله مراجع غیر علمی مانند  NaturalNews و طرفداران طب جایگزین تبلیغ و توسعه داده شده است است ولیکن، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که بخار دادن واژن، دارای اثرات مثبت جهت سلامت و سلامت دستگاه تناسلی زنان باشد.

 در مقابل، ۱۴ نفر از ۱۶ متخصص دکتر  (۸۸٪) که در مورد این روش اظهار نظر کرده اند می گویند که بخار دادن واژن بی اثر و احتمالا مضر است.

علی رغم همه موارد شرح داده شده، متخصصین طب جایگزین با پافشاری بر فایده های بخور واژینال، استدلال می کند که نظرات پزشکی مبتنی بر شواهد، واقعا مهم نیستند.

 

نظر مراجع علمی در مورد بخور واژینال

در مقاله ای که در ژانویه ۲۰۱۷، به وسیله دکتر ریچی اوتتی Ricciotti, M.D.  و دکتر هی چون هور Chun Hur, M.D., M.P.H.، از سردبیران ارشد، Harvard Women’s Health Watch تهیه شده، در مورد بخار دادن واژن، به شرح زیر اظهار نظر شده است است:

بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

در بخار دادن واژن که اغلب بعنوان بهسازی واژن توصیف می شود،  واقعیت، فقط نشستن بر بالای یک ظرف بخار آب پر از گیاه های متفاوت است.

این روش قرن ها در پزشکی باستان مورد استفاده قرار می گرفته، ولی اخیرا این روش مجددا در “اسپا” مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی هیاهو های بازاریابی، مزایایی جهت بخور واژینال عنوان می کنند، مانند پاک کردن اندام های تولید مثل، از جمله رحم، دهانه رحم و واژن یا همان مهبل.

با اینحال، شواهد علمی جهت تایید بخار دادن واژن با بخور واژینال وجود ندارد و بطور کلی می توان گفت که واژن نیاز به “تمیز کردن” ندارد. در واقع شیوه های دیگری مانند دوش واژینال که در گذشته جهت شستشوی داخل واژن تبلیغ می شد نیز از‌بین‌برده‌شده شده است است.

به تازگی چیزی به عنوان بخار دادن واژن یا بخور واژن و یا بخور واژینال به گوش می خورد که شاید جهت شما تازگی داشته باشد، ما تلاش

با توجه به اینکه واژن جهت میزبانی از یک دسته خاص از باکتری ها طراحی شده است هست، پاکسازی واژن می تواند این تعادل طبیعی را عوض کردن دهد و به طور نظری ممکن است خطر مبتلا شدن به عفونت واژن را زیاد کردن دهد. به همین علت متخصصین زنان این عمل را به طور معمول توصیه نمی کنند.

 

 آسیب های ممکن در اثر بخار دادن واژن

سوختگی در اثر بخار

بخار دادن واژن یا بخور واژن چیست؟

عفونت واژن

تحریک واژن

کسترش بیماری های مقاربتی

ایجاد عوارض در صورت استفاده در حین بارداری

 

در آخر مورد نیاز به ذکر است که ارائه کنندگان خدمات بخور واژینال، با افزدن بعضی گیاه های طبیعی به حمام بخار واژن، از تاثیرات ناشناخته داروهای طبیعی به منظور ارائه منافع ادعا شده، از جمله اصلاح لذت در طول رابطه جنسی نیز استفاده می کنند و گاها این تاثیرات خوشایند ولی ناشناخته و تایید نشده، موجب رضایتمندی استفاده کنندگان از بخور های واژینال می گردد.

 

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : استفاده – واژینال
اختصاصی سیمرغ

واژه های کلیدی: استفاده | واژینال | پزشکی | عفونت | طبیعی | سلامت | تبلیغ | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو