در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » با نوشیدن چای داغ خود را به یکی از کشنده ترین سرطان ها نزدیک می کنید!

با نوشیدن چای داغ خود را به یکی از کشنده ترین سرطان ها نزدیک می کنید!

کسانی که چای خود را دو تا سه دقیقه یا کمتر بعد از ریختن می‌نوشند، در مقایسه با کسانی که چای خود را ۶ تا ۷ دقیقه بعد می‌نوشند، ۱۰ برابر زیاد به سرطان مری مبتلا می شوند.

با نوشیدن چای داغ خود را به یکی از کشنده ترین سرطان ها نزدیک می کنید!

کسانی که چای خود را دو تا سه دقیقه یا کمتر بعد از ریختن می نوشند، در مقایسه با کسانی که چای خود را ۶ تا ۷ دقیقه بعد می نوشند، ۱۰ برابر زیاد به سرطان مری مبتلا می شوند.

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات وزیر بهداشت و مدیر پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران:

عبارات مهم : پیشگیری از سرطان – گوارش و کبد
“نتایج مطالعه حاکی است کسانی که چای خود را دو تا سه دقیقه یا کمتر بعد از ریختن می نوشند، در مقایسه با کسانی که چای خود را ۶ تا ۷ دقیقه بعد می نوشند، ۱۰ برابر زیاد به سرطان مری مبتلا می شوند.”

وی با بیان این مطلب از پیشرفت بسیار چشمگیر کشور عزیزمان ایران در کم کردن میزان بروز سرطان مری و فوت ناشی از آن، در داغ ترین نقطه این نوع از سرطان (شمال شرق ایران) در دنیا خبر داد.

ثبت رکورد جهانی شیوع سرطان مری در سه نقطه ایران

وی به تاریخچه ای از اوضاع شیوع سرطان مری در کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: طی دهه ۷۰ میلادی، میزان بروز سرطان سنگفرشی مری در نواحی شرق استان گلستان، به طور میانگین ۸۰ نفر در ۱۰۰ هزار و بالاترین میزان این قیمت در شهرستان های گنبد و کلاله و آق قلا و در افراد نژاد ترکمن بود که به ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر می رسید.

سرطان های دستگاه گوارش و کبد، حدود نیمی از سرطان ها را در کشور عزیزمان ایران تشکیل می دهد و در میان سرطان های دستگاه گوارش فوقانی، سرطان سلول سنگفرشی مری، یکی از کشنده ترین هاست و شمال شرق گلستان بالاترین میزان بروز این سرطان را در کل دنیا دارد.

با نوشیدن چای داغ خود را به یکی از کشنده ترین سرطان ها نزدیک می کنید!

سهم ۲۵درصدی سرطان مری در سرطان های مرگبار

نتایج مطالعات در شروع نشان داد در میان سرطان ها، سرطان مری مرسوم ترین سرطان مشاهده شده است هست؛ به طوری که ۲۵ درصد کل سرطان ها در این منطقه مربوط به سرطان مری است.میزان بروز این نوع سرطان در میان مردان زیر پوشش مطالعه، ۸۲ نفر در ۱۰۰ هزار نفر و در زنان، ۹۵ نفر در ۱۰۰ هزار نفر بوده است.زیان های مصرف تریاک طبق این مطالعه بسیار زیاد از سیگار هست. مصرف تریاک علاوه بر ایجاد سرطان مری، با زیاد کردن فوت ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و نیز بیماری های ریوی در ارتباط است چراکه ترکیبات موجود در تریاک روی فیزیولوژی و سلامت انسان از طرق متفاوت اثر می گذارد. نتیجه های مطالعه همچنین نشان داد مصرف طولانی مدت تریاک و مشتقات آن حتی به میزان کم (نیم گرم) می تواند خطر بروز انواع دیگر سرطان از جمله سرطان معده، سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان لوزالمعده را بسیار زیاد کردن دهد.

تأثیر مصرف آسپرین در پیشگیری از سرطان

تحقیقات نشان می دهد مصرف آسپرین تا ۸۰ میلی گرم در روز جهت افراد بالای ۵۰ سال خطر بروز بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان های گوارشی را کم کردن و طول عمر بیماران سرطانی را نیز زیاد کردن می دهد. هرچند توصیه می شود پزشکان باید به دنبال نظارت در این زمینه نیز باشند.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:روزنامه خراسان


واژه های کلیدی: پیشگیری از سرطان | گوارش و کبد | سرطان ریه | سرطان معده | سرطان مری | سرطان ریه | مطالعه | بیماری | آسپرین | سلامت | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو