بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » عوارض رانندگی با خستگی و خواب آلودگی جهت مغز چیست؟

عوارض رانندگی با خستگی و خواب آلودگی جهت مغز چیست؟

بر اساس مطالعات رانندگی در خستگی موجب آسیب به مغز می شود و تبعاتی را به دنبال دارد که در این مقاله می خوانید.

عوارض رانندگی با خستگی و خواب آلودگی جهت مغز چیست؟

بر اساس مطالعات رانندگی در خستگی موجب آسیب به مغز می شود و تبعاتی را به دنبال دارد که در این مقاله می خوانید.

بلایی که رانندگی در خستگی سر مغزتان می آورد

کارشناسان در بروزترین پژوهش های خود دریافتند رانندگی در زمانی که احساس خستگی و خواب آلودگی می کنید جهت سلامت مغز خطرناک است و افزون بر احتمال بروز تصادف و اتفاق های ناگوار می تواند سلول های مغزی را نیز نابود کند.

عبارات مهم : احساس خستگی – رانندگی
براساس پژوهش ها در وقت خستگی ارتباط دقیق بین سلول های عصبی مغز و نورون ها به خوبی برقرار نمی شود و به همین علت امکان بروز اشتباه و تصمیم گیری اشتباه وجود دارد.کارشناسان به خاص قطع شدن ارتباط بین نورون های مغزی را در افراد شب کار و آن دسته از افراد که خواب منظم ندارند و تا دیر وقت به کار می پردازند شناسایی کرده اند.

این یافته ها حاصل پژوهش دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس آمریکا برروی ۱۲ فرد داوطلب بوده است.کارشناسان همچنین در پژوهشی همسو دریافتند گرسنگی نیز به مغز آسیب می رساند و باعث از بین رفتن سلول های مغزی و قطع ارتباط سلول های عصبی با همدیگر می شود.

در وقت خستگی تصویر العمل مغز به محرک های خارجی کند تر از حد معمول می شود و نورون ها به آهستگی خبر های عصبی را انتقال یافته می کنند به همین علت بروز اتفاق هایی، چون تصادف، سقوط، از دست دادن تعادل، ناتوانی در حل مساله و کم کردن تمرکز رخ می دهد.

برهمین اساس کارشناسان به افراد توصیه می کنند در طول شبانه روز به اندازه کافی استراحت کنند. میزان خواب کافی جهت حفظ سلامت بدنبین ۷ الی ۸ ساعت است. همچنین چرت زدن کوتاه در حدود ۲۰ دقیقه در روز نیز می تواند باعث افزایش چشمگیر تمرکز و برطرف خستگی در افراد شود.

اگر مجبور به بیدارماندن در شب جهت رانندگی یا انجام کار هستیددر بازه های زمانی معین اندکی استراحت کنید و با تقسیم کار مانع از صدمه دیدن سلول های مغزتان شوید.

آسیب دیدن سلول های مغزی در دراز مدت باعث ابتلای افراد به بیماری هایی، چون صرع، دمانس و حتی آلزایمر می شود.از جمله دیگر بیماری های ناشی از کم خوابی و بد خوابی می توان افسردگی، چاقی، دیابت، حمله قلبی و سکته مغزی را نام برد.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir


عوارض رانندگی با خستگی و خواب آلودگی جهت مغز چیست؟

واژه های کلیدی: احساس خستگی | رانندگی | استراحت | کم خوابی | بیماری | ارتباط | سلامت | تصادف

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو