حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » سبک زندگی » آشپزی » طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

مارشمالو چیست ، مارشمالو کبابی ، روش تهیه مارشمالو خانگی ،خواص مارشمالو ، دسر با مارشمالو ،مارشمالو ویکی پدیا مارشمالو ، مارشملو ، پف نبات یا به انگلیسی Marshmallow

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

مارشمالو چیست ، مارشمالو کبابی ، طرز تهیه مارشمالو خانگی ،خواص مارشمالو ، دسر با مارشمالو ،مارشمالو ویکی پدیا

مارشمالو ، مارشملو ، پف نبات یا به انگلیسی Marshmallow ، عموما با شکر و یا شربت ذرت، آب، ژلاتین حل شده است در آب گرم وگلوکز و طعم دهنده های متفاوت مخلوط شده است و حالت اسفنجی به خود میگیرد و نوعی خوراکی شکردار محسوب میشود. مارشمالو جنس لطیفی دارد و داری شیرینی مطلوبی هست. به همین دلیل، زیاد فرزند ها و بسیاری از بزرگسالان به مارشمالو علاقه زیادی دارند. خیلی ها مارشمالو کبابی را ترجیح می دهند و بعضی از آن جهت تهیه مواد دیگر مانند خمیر فوندانت استفاده می کنند. در این مقاله تلاش کردیم به هر آنجه در مورد مارشمالو مورد نیاز است بدانید بپردازیم. از اینکه اصلا مارشمالو چیست، چگونه تهیه می شود؟ از کجا می شود خرید و چه خواصی دارد.

پیدایش مارشمالو

مارشملو احتمالا نخستین بار به عنوان یک ماده دارویی تولید شد. آیا که عصاره لزج مانند آن از ریشه گیاه مارشملو به نام پنیرک پف نبات به دست می آید، عصاره ای که زمانی به عنوان درمان گلودرد مورد استفاده قرار می گرفت. ترکیبات دیگر بخش های گیاه مارشملو نیز مصرف دارویی داشت. ریشه آن در مصر باستان به عنوان ترکیبی همراه با شیرینی ای که با عسل شیرین شده است بود، جهت درمان گلودرد بافایده بود. بعدها نسخه دارویی فرانسوی این دستورالعمل به نام «پاته گوئیماو» و یا به طور خلاصه گوئیماو تولید شد که مشمول بر مرنگ تولید شده است از سفیده تخم مرغ بود و اغلب با گلاب طعم دار می شد.

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

شکل گیری مارشمالو امروزی

در اوایل سده نوزدهم میلادی, فرانسوی های سازنده شکلات، با پیشرفت دادن حالت دستورالعمل ابتدایی مصری ها، به حالتی نزدیک به مارشمالو های امروزی رسیدند. مارشمالو ها در آن وقت در مغازه های کوچک شکلات فروشی آن وقت فروخته میشد. آنها شیره گیاه را از ریشه پنیرک پنبه گیاه خارج می کردند و خودشان آن را هم می زدند. شیرینی آماده شده است بسیار محبوب بود ولی تولید آن بسیار مشقت بار بود. در اواخر قرن نوزدهم سازندگان مارشمالو جهت راحت تر کردن تولید آن روش دیگری کشف کردند. به طوری که سفیده ی تخم مرغ ویا ژلاتین را با نشاسته ی ذرت کردند تاحالتی کشسان (آدامسی) و سفت را به دست آورند.

دیگر پیشرفت مهمی که در تولید مارشمالو ایجاد شد در سال ۱۹۵۴ به نام الکس دوماک (شیرینی پز آمریکایی-یونانی) به ثبت رسید. ترکیب مارشملو از طریق اکستروژن به درون ظرف های بیشماری که در کنار هم قرار دارند، ریخته می شود تا رشته ای طویل و دائمی از مارشملو ایجاد شود. این اختراع باعث شد مارشملوها به شیوه تمام اتوماتیک تولید شود و ما به یک مارشملو استوانه ای شکل شبیه مارشملوهای امروزی دست یابیم. در روند پردازش مارشملوهای مدرن امروزی، احتمالا از شیوه زیر جهت تولید مارشملو در تعداد بالا استفاده می شود.

مارشملو احتمالا نخستین بار به عنوان یک ماده دارویی تولید شد، آیا که عصاره لزج مانند آن از ریشه گیاه مارشملو به نام پنیرک پف نبات به دست می آید، عصاره ای که زمانی به عنوان درمان گلودرد مورد استفاده قرار می گرفت. ترکیبات دیگر بخش های گیاه مارشملو نیز مصرف دارویی داشت.

تولید صنعتی مارشملو یا پف نبات

آب و شکر و شربت ذرت در کتری های صنعتی بزرگ و در یک دمای ثابت حرارت داده می شود و در یک وقت مشخص پخته می شود. سپس ترکیب به دست آمده به درون یک کتری دیگر ریخته می شود تا سرد شود. ژلاتین آب شده است زمانی به این ترکیب آن اضافه و مخلوط می شود که ترکیب مزبور به اندازه کافی سرد شده است باشد تا باعث عوض کردن ماهیت ژلاتین نشود.

مارشمالو چیست ، مارشمالو کبابی ، روش تهیه مارشمالو خانگی ،خواص مارشمالو ، دسر با مارشمالو ،مارشمالو ویکی پدیا مارشمالو ، مارشملو ، پف نبات یا به انگلیسی Marshmallow

برای اینکه مارشملو نرمی خاص خود را به دست آورد، به درون یک مخلوط کن پمپاژ می شود و این در حالی است که هوا نیز به درون آن پمپاژ می شود. در این حالت همچنان نیاز به این است که مارشملو سردتر شود، به طوری که هنگامی که از ظرف خارج می شود، شکل خود را همچنان حفظ کند، سپس پیش از آنکه از طریق یک اکستروژن (دستگاهی که مخلوط خمیری را به شکل یک نوار بلند در می آورد) بر روی یک تسمه نقاله قرار گیرد، به درون یک مبدل حرارتی پمپاژ می شود.

تسمه نقاله از روکش نشاسته ذرت تشکیل شده است و به این ترتیب اکستروژن مارشملو در حالی که از این تسمه عبور می کند، با مقدار بیشتری از نشاسته ذرت ترکیب می شود. یک چاقوی بزرگ که عرض آن به اندازه تسمه نقاله هست، بر روی میز واقع در انتهای این تسمه قرار می گیرد، به طوری که بتواند نوار مارشمالو را به اندازه قطعات مارشملو مورد نظر برش دهد. قطعات مزبور سپس در یک ظرف بزرگ استوانه ای حاوی نشاسته ذرت ریخته خواهد شد تا مارشملو شکل معروف و آشنای خود را به دست آورد و تکه هایی که با وجود گذراندن همه این مراحل هنوز از هم جدا نشده اند، در این مرحله جدا شوند.

رواج استفاده از هوا جهت ایجاد پف در مارشملو

مارشملوها همانند بسیاری از شیرینی ها، با استفاده از ساکاروز شیرین می شوند. امروزه این ماده معمولا از طریق هوادهی ترکیبی از ساکاروز و پروتئین با چگالی نهایی ۰٫۵ گرم بر میلی لیتر آماده می شود. پروتئین و ژلاتین و یا سفیده تخم مرغ، از افتادن حفره های پر از هوا جلوگیری می کند. دوماک با در دست داشتن فرمول ساخت مارشمالو شرکت دوماک را تاسیس کرد و حالت صنعتی به مارشمالو داد.

مارشملو در ساخت فوندانت

برخی دستور العمل های تولید فوندانت، بر استفاده از مارشملو تهیه شده است اند. استفاده مارشملو در فوندانت، حالت ارتجاعی و کشسانی آن را زیاد می کند.

مارشمالو کبابی

کباب کردن مارشمالو روی آتش

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

حتما شما هم در فیلم های خارجی دیده اید که یک تکه سفید به سیخ می زنند و روی آتش کباب می کنند. این چیز سفید مارشمالو هست. مارشمالوها مخصوصا در آمریکای جنوبی و بریتانیا به صورت کبابی خورده میشود و محبوب ترین خوراکی گردش های آخرهفته هاست. در این حالت یک عدد مارشملو در انتهای یک چوب و یا سیخ گذاشته می شود و به دقت بر روی آتش قرار می گیرد. این کار باعث می شود یک پوسته خارجی کاراملی به همراه یک مایع همراه با لایه مذاب در زیر آن به دست آید. بسته به میل افراد مارشملوها با درجه دماهای مختلفی پخته می شوند.

درست کردن مارشمالو کبابی کار چندان مشکل نیست. کافی است تعدادی از آن ها ره به سر سیخ، چوب یا چنگال بزنید و روی حرارت ملایم بچرخانید تا کمی برشته شود. همینکه رویه آن عوض کردن رنگ داد، کباب مارشمالو شما آماده است و می توانید نوش جان نمایید.

اولویت های رژیم غذایی

به غیر از رژیم هایی که جهت چربی سوزی یا عدم مصرف قند درنظر گرفته می شود، بسیاری از افراد به علت خودداری از مصرف فرآورده های گوشتی، از مارشملو های خاصی استفاده می کنند. چراکه ژلاتین بکار رفته در مارشملو، منشا حیوانی دارد. همین عنوان در تهیه کیک های رژیمی که مارشملو در آن ها به کار رفته، تاثیر گذار است.

مارشملوهای خرگوشی شکل در سبد عید پاک

مارشمالو چیست ، مارشمالو کبابی ، روش تهیه مارشمالو خانگی ،خواص مارشمالو ، دسر با مارشمالو ،مارشمالو ویکی پدیا مارشمالو ، مارشملو ، پف نبات یا به انگلیسی Marshmallow

پف نبات یا مارشملو خرگوشی جهت مراسم عید پاک

در دستورالعمل سنتی تولید مارشملو از ریشه پودرشده مارشملو استفاده می شود. ولی در عوض در تولید اکثر مارشملوهای تولیدشده تجاری از ژلاتین استفاده می شود. گیاه خواران و افرادی که از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کنند، از خوردن ژلاتین اجتناب می ورزند. ولی نوعی از ژلاتین وجود دارد که در آن از ماده ژل ساز غیرحیوانی جایگزین مانند آگار استفاده می شود. علاوه بر این مارشملوها عموما تنها زمانی به عنوان یک ماده حلال غذایی در نظر گرفته می شوند که در تهیه ژلاتین آنان از بدن حیوانات حلال گوشت و یا گیاه های استفاده شده است باشد.

کرم مارشملو و انواع دیگر مارشملو

کرم مارشملو و دیگر محصولات مارشملو که شرکت های کمتری آن ها را تولید می کنند، عموما مشمول بر مقدار کمی ژلاتین هستند و یا اصلا ژلاتین در آن ها به کار نرفته هست.  این نوع محصول به طور عمده باعث می شود شیرینی مشهور مارشملو شکل مهم خود را حفظ کند. در این نوع از محصولات عموما به جای ژلاتین از سفیده تخم مرغ استفاده می شود. ممکن است انواع محصولات مارشملوی بدون ژلاتین و حاوی سفیده تخم مرغ به وسیله افراد گیاهخوار و آن دسته از گیاهخوارانی که تخم مرغ را نیز در سبد غذایی خود دارند، مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر در بازار چندین برند مارشملوهای خاص گیاهخواران و افرادی که از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کنند، و همچنین مارشملوهای نرم وجود دارد.

طرز تهیه مارشمالو در خانه

مارشمالو خانگی

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

مرحله ۱

ژلاتین را با نیمی از یک فنجان آب خوب مخلوط می کنیم و می گذاریم به مدت ۵ دقیقه استراحت کند و تمام آب را جذب کند

مرحله ۲

داخل یک ظرف مناسب را کاغذ روغنی گذاشته و روی آن را کمی چرب می کنیم و یا پودر قند می پاشیم و کنار می گذاریم

مرحله ۳

شربت غلیظ یا عسل را با نمک ، باقی آب و شکر داخل قابلمه ریخته و روی حرارت می گذاریم تا دمای آن به ۲۵۰ درجه فارنهایت ( ۱۲۱ درجه سانتیگراد) برسد حدود ۷ دقیقه

مرحله ۴

وقتی دما به ۲۵۰ درجه فارنهایت رسید ژلاتین را اضافه کرده و می گذاریم با دمای مخلوط کاملا حل شود، حدود ۳۰ ثانیه و بلافاصله از روی حرارت بر می داریم

مرحله ۵

در این فاصله سفیده های تخم مرغ را با همزن خوب می زنیم تا سفید و سفت شوند. هنگامی که که مخلوط گرمای خود را از دست داد آن را کم کم به سفیدها اضافه می کنیم در حالی که همزن در حال هم زدن است و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به هم زدن ادامه می دهیم لیکن سفید و پر حجم شدن مارشمالو وقت نیاز دارد

مرحله ۶

عصاره وانیل را اضافه می کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم حدود ۵ تا ۷ دقیقه طول می کشد

مرحله ۷

بهترین وقت جهت متوقف کردن همزدن زمانی است که دمای کاسه همزن کمی گرم تر از دمای اتاق باشد. خمیر مارشمالو را داخل ظرفی که آماده کرده ایم می ریزیم و روی آن را صاف کرده و مخلوط آرد ذرت و پودر قند را روی آن می پاشیم هنگامی که حرارت خود را از دست داد و خنک شد آن را از قالب جدا کرده و قالب می زنیم یا با چاقو برش می دهیم نوش جان

مواد لازم

  • ۳ قاشق غذاخوری ژلاتین
  • ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر ) آب سرد
  • ۲ فنجان (۴۲۵ گرم ) شکر دانه ریز
  • ۱/۲ پیمانه شربت غلیظ شده است یا عسل ( ۱۲۰ میلی لیتر )
  • ۱/۴ قاشق چای خوری ( ۱ گرم ) نمک
  • عدد۲ سفیده تخم مرغ بزرگ
  • ۱ قاشق غذا خوری عصاره وانیل
  • ۱/۳ فنجان (۴۰ گرم ) پودر قند
  • ۳ قاشق غذا خوری ( ۲۵ گرم) نشاسته ذرت

نکته ها : مارشمالو را میتوانید بعد از آماده شدن جهت خمیر فوندانت مورد استفاده قرار دهید ( نیازی به قرار دادن در یخچال نیست ) ، مارشمالو را میتوانید تا ۱ ماه در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه مارشمالو به صورت تصویری

واژه های کلیدی: سفیده تخم مرغ | مخلوط کن | استفاده | شیرینی | حرارت | ژلاتین | شیرینی | دارویی | ترکیبی

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

طرز تهیه مارشمالو خانگی+ مارشمالو چیست؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو